Aktualności

Bieżące wydarzenia

piątek, 12 lipca 2024

Archiwolta Szczecin słów kilka o zabytkach

W ramach naszej aktywności z zakresu Prawo budowlane, inwestycje budowlane, rewitalizacje zabytkowych Kamienic – mieliśmy okazje do wystąpienia w programie Archiwolta - https://wszczecinie.pl/szczecin-sprzedaje-kolejne-zabytki-kolobrzeg-lokuje-w-swoich-instytucje-kultury-nie-wszystko-trzeba-przeliczac-na-pieniadze/48491 Tematyka dwuipółgodzinnej debaty, odnosiła się do tego,(...)

piątek, 12 lipca 2024

kolejny List żelazny przy sprzeciwie Prokuratora

Kolejny list żelazny przy sprzeciwie Prokuratora, który sprzeciwia się wszystkiemu, niekiedy nawet istnieniu instytucji obrońcy ... Dobrze, że są Sądy. Szanujmy to. Czasem również niedoskonałe, w lepszych gorszych nastrojach, ale dają(...)

środa, 3 lipca 2024

Areszt tymczasowy

Uchylenie aresztu w bardzo poważnej i skomplikowanej sprawie karnej Pochwalimy się uchyleniem aresztu za co prawda bardzo wysoką kwotę poręczenia majątkowego – w ostatecznie – po ciężkiej walce – 800.000(...)

wtorek, 2 lipca 2024

List żelazny - gwarancja odpowiadania z tzw. wolnej stopy

List żelazny – Sąd Okręgowy Częstochowa uwzględnia wniosek adwokat Szczecin Krzysztof TumielewiczSąd Okręgowy w Częstochowie uwzględnił nasz wniosek o wydanie listu żelaznego dla podejrzanego który przebywa za granicą. List żelazny(...)

wtorek, 18 czerwca 2024

Odszkodowanie i zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie aresztowanie pokrzywdzenie przez działanie służb

Odszkodowanie, zadośćuczynienie za niesłuszne zatrzymanie, aresztowanie.  Czy można domagać się uznania, że zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie było niezasadne i nielegalne ? Tak można. Mamy takie sprawy, w których Sądu, w następstwie(...)

czwartek, 6 czerwca 2024

Sąd Apelacyjny Szczecin - Areszt Tymczasowy

Dobrze, że jest Sąd. Dobrze, że jest dobry Sąd Apelacyjny w Szczecinie. Nawet Państwo nie zdają sobie sprawy jak ważne jest to, że jest Sąd. Że są Sędziowie, którzy lubią(...)

środa, 5 czerwca 2024

Odpowiedzialność karna urzędników - art. 231 Kodeksu Karnego

Obrony w sprawach karnych – tzw. urzędniczych – w tym odpowiedzialność za przestępstwa urzędnicze z art. 231 kodeksu karnego i inne Art. 231 Kodeksu Karnego – czyli tzw. nadużycie uprawnień(...)

sobota, 1 czerwca 2024

Szkolenia Adwokaci i Aplikanci Adwokaccy maj 2024 r.

Egzamin adwokacki 2024 - podziękowanie dla wykładowców i patronówJak już wcześniej informowaliśmy aplikant adwokacki Ilona Pawlikowska bardzo ładnie zdała egzamin adwokacki. Pani Mecenas odbywała aplikacje adwokacką pod patronatem adwokata Krzysztofa(...)

niedziela, 26 maja 2024

uniewinnienie w skomplikowanej sprawie karnej

Po latach pracy – mimo skazania w innym procesie żony Naszego Klienta – Sąd wypowiedział słowo uniewinniam ..  Przełamanie zasady domniemania winy 

środa, 22 maja 2024

Adwokat Szczecin - Nowy Adwokat Szczecin maj 2024 r. - Gratulujemy

Nowy Adwokat Szczecin  Duma Nas rozpiera. Mecenas Ilona Pawlikowska złożyła z wynikiem pozytywnym Państwowy Egzamin Adwokacki. Jest to już dziesiąty (10) aplikant adwokacki, który odbywając aplikacje adwokacką pod patronatem adwokata(...)

niedziela, 14 kwietnia 2024

ADWOKAT PRAWO SPADKOWE SZCZECIN

ADWOKAT PRAWO SPADKOWE SZCZECIN - ADWOKAT SPRAWY SPADKOWE SZCZECIN Kancelaria Adwokacka Tumielewicz – Adwokaci i Radcowie Prawni świadczy swoim Klientom kompleksowe doradztwo prawne w sprawach spadkowych, sukcesji dziedziczenia, kompleksowej obsłudze prawnej(...)

niedziela, 17 marca 2024

Umorzenie sprawy karnej na etapie prokuratorskim 2024 r.

Umorzenie śledztwa w związku z brakiem możliwości przypisania realizacji znamion strony przedmiotowej zarzucanego czynu, a tym samym z brakiem realizacji znamion czynów zabronionych. Prokuratura Regionalna w Szczecinie, 1 Wydział do(...)

niedziela, 10 marca 2024

System Dozoru Elektronicznego SDE

Cierpliwy i kamień ugotuje. Sprawa Klienta Naszej Kancelarii który mimo trzykrotnej karalności wywalczył zezwolenie na dobycie kary w systemie dozoru elektronicznego tzw. SDE. Sprawa o tyle ciekawa, że Klienta najpierw(...)

wtorek, 20 lutego 2024

Sprawy narkotykowe - slang narkotykowy - opinia Jacka Wrony nieprzydatna

W ocenie sądu okręgowego w Szczecinie slang narkotykowy nie jest dziedziną wiedzy, która odpowiada pojęciu wiadomości specjalnych. W Szczecinie biegły od „slangu” narkotykowego – biegłym już nie jest – choć(...)

piątek, 16 lutego 2024

Obrony w sprawach karnych wojskowych

Obrony w sprawach karnych wojskowych. Adwokat od spraw wojskowych. Doświadczenie.  Odpowiadając na Państwa pytanie ? Tak reprezentujemy w sprawach karnych wjskowych.  Tak. Występujmey przed Sądami Wojskowymi.  Występujmey przed tzw. Prokuratorami(...)

środa, 7 lutego 2024

Młodzież prawnicza Kancelarii na AREOPAG 2024 r.

Rozwijamy się dla Państwa i wspieramy rozwój wydarzeń prawniczych ! W dniu 26 stycznia 2024 r. w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył się AREOPAG organizowany przez Wydział Prawa i Administracji(...)

poniedziałek, 22 stycznia 2024

Dowody w postępowaniu karnym ? czy można wykorzystać dowody uzyskane nielegalnie ?

Dowody w postępowaniu karnym – możliwość wykorzystania dowodów nielegalnych w postępowaniu karnym ? Na kanwie jednej z dość bulwersujących spraw obsługiwanych przez Naszą Kancelarię Adwokacką – pozwolimy sobie wyrazić pewne(...)

czwartek, 11 stycznia 2024

Prawo karne skarbowe, umorzenie sprawy po latach walki

Pochwalimy się przyczynieniem się do prawomocnego umorzenia skomplikowanej złożonej sprawy karnej, karnej skarbowej. Sprawy prowadzonej przez wiele lat przeciwko ucziciwemu przedsiębiorcy. Organy skarbowe, zamiast najpierw przeprowadzić postępowanie "w sprawie", sprawdzić,(...)

niedziela, 7 stycznia 2024

25 lat za przestępstwa gospodarcze - Prawo Karne Gospodarcze - Prawo Karne Skarbowe - zmiany 2023 - 2024 rok

Bardzo surowe kary pozbawienia wolności – do nawet 25 lat pozbawienia wolności za przestępstwa gospodarcze. Nowe przepisy karne kodeks karny prawo karne gospodarcze – od 01 października 2023 r. Drastyczne(...)

czwartek, 7 grudnia 2023

Adwokat Szczecin w głównym wydaniu Faktów TVN

Główne wydanie Faktów TVN w dniu 5 grudnia 2023 r.   Adwokat Krzysztof Tumielewicz w głównym wydaniu Faktów TVN w dniu 05 grudnia 2023 r. Adwokat Krzysztof Tumielewicz został poproszony(...)

niedziela, 3 grudnia 2023

Obrony w sprawach karnych gospodarczych ? sprawach karnych związanych z interesem majątkowym w obrocie cywilnoprawnym

Obrony w sprawach karnych gospodarczych – sprawach karnych związanych z interesem majątkowym w obrocie cywilnoprawnym – zakłócenie przetargu publicznego w rozumieniu prawa karnego – kodeksu karnego Reprezentujemy Klientów w sprawach(...)

czwartek, 30 listopada 2023

Warunkowe umorzenie postępowania karnego - wyrok w sprawie karnej

Adwokat Szczecin, Kancelaria Adwokacka Tumielewicz – obrony w sprawach karnych, obrony w sprawach karnych skarbowych, pomoc prawna w sprawach karnych gospodarczych. Ciekawy wyrok, ciekawa sprawa, mądra postawa Klienta, rozsądne podejście(...)

niedziela, 19 listopada 2023

Nieumyślne spowodowanie śmierci vs narażenie na niebezpieczeństwo - Prawo karne

Obrony w sprawach karnych – adwokat od spraw karnych - życia Kanclearii ..  Myśliwi usłyszeli zarzuty za śmiertelne postrzelenie żołnierza w Szczecinie – listopada 2023 r. Sprawa karna w której(...)

wtorek, 14 listopada 2023

Uniewinnienie w sprawie o tzw. gwałt vs wykorzystanie stanu bezradności art. 198 KK vs art. 197 KK

Dobrze, że jest Sąd. Po ponad 6 latach procesu, zapada kolejny uniewinniający wyrok w sprawie pomówionego Klienta Naszej Kancelarii. Sąd I instancji, zwrócił uwagę na wciąż obowiązującą zasadę domniemania niewinności(...)

środa, 25 października 2023

Szkolenie dla aplikantów III roku - Komunikacja w sprawach karnych, metodyka pracy obrońcy # 2

W dniu 25 października 2023 r. adwokat Krzysztof Tumielewicz miał przyjemność po raz kolejny poprowadzenia zajęć dla Aplikantów adwokackich III roku Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Zajęcia dotyczyły Komunikacji w sprawach karnych.(...)

wtorek, 24 października 2023

Obsługa prawna spółki z o.o. Prawo holdingowe 2023 r.

Obsługa prawna spółki z o.o. (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Prawo holdingowe 2023 r. Szkolimy się dla Państwa i zapraszamy na szkolenia, konsultacje analizy, profesjonalną obsługę prawną spółek. Świadczymy pomoc prawną(...)

piątek, 20 października 2023

Adwokat i Mediator sądowy - adwokat Maria TUMIELEWICZ - Gratulujemy

Adwokat i Mediator sądowy Maria TUMIELEWICZ Gratlujemy adwokat Marii Tumielewicz uzyskania wspisu na listę stałych Mediatorów (pod numerem 196) Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie.  https://szczecin.so.gov.pl/listy-mediatorow,m,mg,213,272 Siedziba Kancelarii Adwokackiej Marii Tumielewicz mieści(...)

poniedziałek, 16 października 2023

Prawo Karne Skarbowe i Prawo Karne Gospodarcze Szkolenia

Uprzejmie zawiadamiamy, że wynikiem bardzo dobrym trzech członków zespołu Naszej Kancelarii Adwokackiej – tj. adwokat Marta Kowalińska, adwokat Maria Tumielewicz i adwokat Krzysztof Tumielewicz – w ramach szkolenia ukończyło roczne(...)

środa, 11 października 2023

Uniewinnienie o udziału w grupie, uniewinnienie od udziału w obrocie narkotykami - Sąd Apelacyjny

Kolejny wyrok – na skutek apelacji obrońcy. Dobrze, że jest Sąd Apelacyjny w Szczecinie   https://www.facebook.com/kairp.tumielewicz   Co by było, gdyby Sadu Apelacyjnego nie było ? Po wielu latach od(...)

niedziela, 8 października 2023

Obsługa prawna spółek, obsługa prawna przedsiębiorców, prawa handlowe, prawo spółek

Obsługa prawna spółek, obsługa prawna przedsiębiorców, prawa handlowe, prawo spółek. W ramach Naszej Kancelarii Adwokackiej podzieliśmy się na obszary w których się specjalizujemy i staramy zapewnić najwyższy poziom obsługi prawnej.(...)

niedziela, 8 października 2023

Wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności i SDE - co możemy dla Państwa zrobić ?

Z cyklu – czym się zajmujemy – czym możemy Państwu pomóc ? Specjalizujemy się w sprawach karnych. Występujemy w sprawach karnych jako obrońcy. Od zgłoszenia się do sprawy na etapie(...)

sobota, 30 września 2023

"Nowy" aplikant adwokacki Aleksandra Rębacz - GRATULUJEMY !!!

Gratulujemy zdania ze świetnym wynikiem państwowego egzaminu na aplikacje adwokacką Pani mgr prawa Aleksandrze Rębacz – która pracuje z Nami od II roku studiów prawniczych na Uniwersytecie Szczecińskim - wydziale(...)

niedziela, 10 września 2023

Ryzyko gospodarcze - działanie na szkodę spółki art. 296 Kodeksu karnego

Działanie na szkodę spółki – szkolenie Kraków, Uniwersytet Jagielloński, Prawo Karne Gospodarcze Problemy karania za nadmierne ryzyko gospodarcze Rozdział XXXVI Kodeksu Karnego – czyli Przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu i interesom(...)

sobota, 9 września 2023

Szkolenie - szkolenie - szkolenie - Prawo karne - Procedura karna - Prawo karne gospodarcze

I.Szkolenie z zbierania dowodów elektronicznych na potrzeby postępowania karnego, kodeks postępowania karnego, prawo karnePostępowanie karne w kontekście cyberprzestrzeni Problem transgranicznego gromadzeniem dowodów elektronicznychRozwiązania na poziomie Konwencji o Cyberprzestępczości oraz jej(...)

środa, 23 sierpnia 2023

Ustalanie przestępstwa bazowego przy skazywaniu za pranie pieniędzy - art. 299 KK

Skąd pieniądze ?  Czy należy ustalać skąd pochodzą pieniądze ? Ustalać tzw. przestępstwo bazowe przy skazywaniu za tzw. pranie pieniędzy ?  Poniżej glosa krytyczna adwokata Krzysztofa Tumielewicza do orzeczenia Sądu Najwyższego(...)

poniedziałek, 7 sierpnia 2023

Uwaga na "legalne FV kosztowe", sprawy karno skarbowe

Uwaga na oszustów  Nie dajcie się Państwo wprowadzić w błąd - to post w związku z kolejnym mailem zachęcającym do "kupowania FV kosztowych"  Nie ma „faktur kosztowych” z legalnie działających(...)

wtorek, 25 lipca 2023

Jak uzyskać List żelazny , List gończy , ENA

Jak uzyskać list żelazny ? Co daje list żelazny ? Osoba wobec, której wydano list żelazny nie może zostać nie tylko tymczasowo aresztowana, ale również nie można jej pozbawić wolności(...)

piątek, 14 lipca 2023

Warunkowe zawieszenie wykonania kary

Warunkowe zawieszenie wykonania kary  Kodeks karny przewiduję instytucje warunkowego zawieszenia wykonania kary. W telegraficznym skrócie należy przez to rozumieć, że orzeczona wobec skazanego kara nie jest wykonywana. Kluczowy jest tu(...)

czwartek, 13 lipca 2023

Wygrana sprawa karna za błąd medyczny

Po wielu latach wygrana sprawa karna za błąd medyczny w następstwie którego śmierć poniosła młoda kobieta. Odszkodowanie, odpowiedzialność karna, odpowiedzialność odszkodowawcza, nawiązka za błąd medyczny. Odpowiedzialność karna lekarza za błąd(...)

czwartek, 6 lipca 2023

wygrana przed Sądem Najwyższym w sprawie karnej przeciwko prokuraturze

Sąd Najwyższy uznaje kasacje prokuratora okręgowego w szczecinie za oczywiście bezzasadną. To sprawa gdzie Adwokaci z Naszej Kancelarii toczyli nierówną walkę z aparatem państwa, który dopuszczał się bezprawnych i nielegalnych(...)

piątek, 30 czerwca 2023

Sąd Najwyższy Izba Karna # Kasacja # obrona w sprawie karnej

Pochwalimy się – dla Kancelarii Tumielewicz bardzo ważną sprawą karną – w której kasacja prokuratora okręgowego w Szczecinie została uznana za oczywiście bezzasadną. Co cieszy tym bardziej, w tych trudnych(...)

wtorek, 20 czerwca 2023

Opinia o Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz po wieloletniej batalii sądowej w sprawach o rozwód, w trybie Konwencji Haskiej, zabezpieczeń, egzekucji, itd itd

Zwróciłem się o pomoc do pana mecenasa Krzysztofa Tumielewicza w sprawie o uprowadzenie mojego dziecka do innego kraju. Będąc ojcem walczącym o przyznanie mi pełni praw rodzicielskich w oczach wielu(...)

wtorek, 20 czerwca 2023

Europejski Nakaz Aresztowania (ENA), ekstradycja, List żelazny, obsługa prawna spraw karnych

Obrony w sprawach, karnych międzynarodowych, pomoc prawna przy ekstradycjach, procedurach związanych z Europejskim Nakazem Aresztowania, przekazaniem sprawy do wykonania do innego Państwa – np. z Polski do Niemiec, lub odwrotnie.(...)

wtorek, 6 czerwca 2023

Kto odpowiada za wykonanie napraw w wynajmowanym lokalu?

Kto odpowiada za wykonanie napraw w wynajmowanym lokalu?   Co do zasady, zgodnie z art. 662 Kodeksu Cywilnego wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego użytku i(...)

niedziela, 4 czerwca 2023

"Dobro dziecka" w najnowszym orzecznictwie Sądów Szczecińskich

"Dobro dziecka” w najnowszym orzecznictwie Sądów Szczecińskich Małżeństwo. Zdrada. Uprowadzenie dziecka. Sprawa w trybie Konwencji Haskiej. Sprawa o rozwód. Wieloletni spór sądowy. Opowiemy Państwu historię sprawy, gdzie przyszło Nam reprezentować(...)

czwartek, 25 maja 2023

Odpowiedzialność nieletnich

Odpowiedzialność nieletnich Kwestię tę należy przedstawić dwutorowo, po pierwsze odpowiedzialność na gruncie prawa karnego, po drugie jako odpowiedzialność na podstawie kodeksu cywilnego. Zaczynając od pierwszej kwestii należy wskazać, że główną(...)

środa, 24 maja 2023

Obrona podejrzanych w sprawie wyłudzeń VAT - już ponad 310 podejrzanych - Prawo Karne Szczecin

https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/zachodniopomorski-pion-pz-pk-przedstawil-kolejne-zarzuty-w-sledztwie-dotyczacym-zorganizowanych-grup-przestepczych-ktore-wystawily-puste-faktury-vat-na-15-miliarda-zlotych   Adwokaci z Naszej Kancelarii udzielili pomocy prawnej już co najmniej kilkudziesięciu osobom w sprawie Prokuratury w Szczecinie, w sprawie tzw. wyłudzeń VAT , gdzie występuje już ponad 310(...)

środa, 17 maja 2023

Prawo do obrony, prawo do adwokata

Prawo do adwokata, prawo do obrony. Prawo to przysługuje każdemu, kto znalazł się sytuacji represji ze strony Państwa. Każdy zatrzymany, podejrzany czy oskarżony ma do tego prawo, które niestety coraz(...)

czwartek, 11 maja 2023

Zmiany w prawie pracy 2023

W 2023 Kodeks pracy został znowelizowany dwukrotnie. Pierwsza nowelizacja dotyczyła, pracy zdalnej, która była z nami nabliżej podczas czasów pandemii, kolejną zmianą w związku z tą nowelizacją są przepisy umożliwiajace(...)

piątek, 28 kwietnia 2023

Próbka pisma

Dziś chcielibyśmy Państwu przedstawić kwestię przeprowadzenie w postępowaniu karnym dowodu z opinii biegłego z zakresu pisma ręcznego. Ma to na celu ustalenie, kto się podpisał pod danym dokumentem lub od(...)

niedziela, 23 kwietnia 2023

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej ? grupa przestępcza, związek przestępczy - art. 258 Kodeksu karnego vs współsprawstwo

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej – grupa przestępcza, związek przestępczy – art. 258 Kodeksu karnego Są narkotyki w większej ilości jest grupa. Jest prokuratura krajowa, okręgowa, jest "grupa". Domniemania istnienia(...)

sobota, 22 kwietnia 2023

Likwidacja spółki zoo - jak rozwiązać spółkę zoo ?

Likwidacja spółki zoo, spółki kapitałowejLikwidacja spółki z o.o. to postępowanie, którego celem jest zamknięcie spółki, a więc zakończenie jej działalności. Nasza Kancelaria Adwokacka pomaga Klientom w przeprowadzeniu tego niekiedy złożonego(...)

piątek, 21 kwietnia 2023

Eksmisja

Eksmisja Podstawą do eksmisji jest sytuacja, gdy osoba bezprawnie zajmuje lokal. Najczęściej chodzi o to, że ktoś samowolnie zajął nieruchomość lub odmawia opuszczenia tego lokalu po wypowiedzeniu umowy najmu. To(...)

niedziela, 2 kwietnia 2023

Sukces Naszej prawniczki - Kancelaria Adwokacka Tumielewicz

https://gryfinska.pl/artykul/sukces-naszej-prawniczki Szczecińska Izba Adwokacka zorganizowała tradycyjny Izbowy Konkurs Krasomówczy. Zakończył się sukcesem prawniczki z Naszej Kancelarii  Gratulujemy Pani Mecenas Ilonie Pawlikowskiej zajęcia w dniu 24 marca 2023 r. II miejsca(...)

sobota, 25 marca 2023

Szkolenia, analizy prawne, opinie prawne z zakresu Prawa Karnego Gospodarczego - 25 marca 2023 r.

Prawo karne gospodarczeSzkolenia, pomoc prawna, obsługa prawna w zakresie postępowań - karnych - karnoskarbowych - w sprawach o wykroczenia - innych spraw karnych.  W przedmiocie odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą(...)

sobota, 25 marca 2023

Izbowy konkurs krasomówczy dla aplikantów adwokackich

Gratulujemy Pani apl. adw. Ilonie Pawlikowskiej – zajęcia II miejsca w Izbowym Konkursie Krasomówczym. Pani Ilona Pawlikowska odbywa aplikacje adwokacką pod patronatem adwokata Krzysztofa Tumielewicza. Preferowane obszary to prawo karne,(...)

czwartek, 16 marca 2023

Zatrzymanie prawa jazdy

Zatrzymanie prawo jazdy Obecne przepisy przewidują wiele sytuacji, w których możemy mieć zatrzymane prawo jazdy. W związku ze zmianami dotyczącymi przepisów dotyczących ruchu drogowego. Po zmianach przepisy dotyczące kierowców stały(...)

czwartek, 9 marca 2023

Rozwód z winy ? Trudno - ale można wywalczyć. Wyrok w załączeniu.

Rozwód z winy ? Trudno, ale kiedy są argumenty, można powalczyć. Pochwalimy się niedawnym rozstrzygnięciem o tzw. wyłącznej winie jednego z małżonków. To już kolejne takie rozstrzygnięcie w Naszej Kancelarii(...)

wtorek, 7 marca 2023

Co robić podczas kolizji drogowej?

Kolizja w ruchu drogowym Często spotykane zdarzenie, rocznie dochodzi do ok. 420 000 takich zdarzeń. Przykładowo w Szczecinie w 2021 r, odnotowano ponad 7000 kolizji. Jest to na pewno sytuacja, z(...)

czwartek, 2 marca 2023

Adwokat do spraw medycznych - zapraszamy do analizy dokumentacji medycznej

Adwokat do spraw błędów medycznych Tak prowadzimy sprawy zakresu błędów medycznych, błędów lekarskich, błędów w sztuce. Prawnik medyczny – zapraszamy do kontaktu z Naszą Kancelarią Adwokacką Tumielewicz – Kancelarią mającą(...)

wtorek, 21 lutego 2023

Zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek drogowy po blisko 8 latach w sprawie tzw. beznadziejnej

Najpierw próba zgodnienia winy na 80 latka,  Potem walka w Sądzie karnym o uniewinnienie - skuteczna. Wyrok uniewinniający.  Potem walka w Sądzie cywilnym o zapłatę odszkodowania i zadośćuczynienia. Wykazanie związku(...)

piątek, 17 lutego 2023

Uniewinnienie w sprawie karnej

Pochwalimy się ciekawym uniewinnieniem w sprawie karnej gospodarczej. Nasz Klient osoba nigdy nie karana, piastująca urzędnicze stanowisko, dla którego wymagana była niekaralność została niesłusznie oskarżona – a następnie uniewinniona przez(...)

piątek, 17 lutego 2023

Prokuratura Regionalna Katowice

Obrona w sprawie karnej przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach.  Obrona w sprawie tzw. przestępstw internetowych, przestępstw komputerowych, przełamywanie zabezpieczeń elektronoicznych, inne.  Adwokaci z Naszej Kancelarii Adwokackiej podejmują się obron w(...)

sobota, 11 lutego 2023

Przestępstwa komputerowe - Prawo karne skarbowe - Uniwersytet Jagielloński

Zaczynamy – Uniwersytet Jagielloński – Studia Podyplomowe – dziś przestępstwa komputerowe, Przestępczość komputerowa, cd. (z dr Adam Behan, UJ), następnie Odpowiedzialność karna za obrót tzw. produktami dual use cd. /(...)

poniedziałek, 6 lutego 2023

Likwidacja spółki zoo, jak zamknąć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ?

Jak zamknąć spółkę z o.o. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Przeprowadź jej likwidację, lub inne czynności niezbędne do zakończenia działalności gospodarczej w formie spółki zoo. Likwidacja spółki zoo. To kilka etapów(...)

poniedziałek, 30 stycznia 2023

Zmiany w prawie karnym, karnym wykonawczym, systemie dozoru elektronicznego 2023 r.

Najważniejsze zmiany w Prawie karnym – szkolenie styczeń 2023 r. SSR Ryszard Rutkowski   KARNE ZMIANY Wejście zmian: 1.01.2023 r. 14.03.2023 r. 14.12.2023 r. Poniżej najważniejsze zmiany: Dodanie przepisów gdzie(...)

poniedziałek, 16 stycznia 2023

Wniosek o przekazanie kary pozbawienia wolności do wykonania na terenie innego państwa członkowskiego unii europejskiej

WNIOSEK O PRZEKAZANIE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO WYKONANIA NA TERENIE INNEGO PAŃSTWA CZŁONKOWSKIEGO UNII EUROPEJSKIEJ Decyzja ramowa Rady 2008/909/WSiSW wprowadziła zasadę wzajemnego uznawania wyroków skazujących na karę pozbawienia wolności lub(...)

czwartek, 12 stycznia 2023

Zmiany przepisów Kodeksu Karnego Wykonawczego

Z początkiem nowego roku ustawodawca postanowił zmienić niektóre z przepisów Kodeksu Karnego Wykonawczego. W skrócie kodeks ten odnosi się do osób już skazanych, odbywających karę i wszystkiego co jest związane(...)

piątek, 6 stycznia 2023

Split payment problemy zagadnienia praktyczne - środki z konta VAT

Uwaga, na mogące budzić wątpliwości metody płatności z rachunków VAT – tzw. split payment, polegające na tym, że środki z konta VAT, które w teorii powinno no być chronione, są(...)

wtorek, 3 stycznia 2023

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie odbierana prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Zgodnie z najnowszym orzeczeniem Trybunału, starosta nie może zatrzymać dokumentu na podstawie wniosku policji. Trybunał w swoim orzeczeniu stwierdził, że zatrzymanie prawa jazdy w przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej(...)

czwartek, 29 grudnia 2022

Ile THC w THC legalna marihuana 0,3 % zamiast 0,2 %

Z dniem 07 maja 2022 r. zadecydowano, że legalne konopie (marihuana, posiadanie marihuany) będą miały limit THC na poziomie 0,3%. Art. 4 pkt 5 zmieniony przez art. 1 pkt 1(...)

sobota, 10 grudnia 2022

Karuzela VAT / Przestępstwa VAT / kiedy zbrodnia VAT - owska / Faktury kosztowe / znikający podatnik

Obrony w sprawach VAT, Vatowskich, karuzele Vatowskie, znikający podatnicy, w Prokuratura Krajowa, Delegatury Prokuratur Krajowych, Prokuratury Regionalne, adwokat Szczecin  Poniżej podstawowy wyciąg z przepisów Kodeksu Karnego, KKS,  Art. 270a. [Fałszerstwo(...)

wtorek, 6 grudnia 2022

Zajęcie komornicze

Zajęcię komornicze Na pewno zastanawiali się Państwo, jak to wygląda, ile zabiera komornik. Zajęcie komornicze ma miejsce na podstawie wniosku złożonego przez wierzyciela. Konieczny jest odpowiedni dokument sądowy, któy daje(...)

poniedziałek, 21 listopada 2022

VAT # konstrukcja zarzutów w sprawach VAT - owskich , nierzetelne faktury , tzw. puste faktury , faktury nieodzwierciedlające rzeczywistych transakcji

Zarzuty karne i karno skarbowe w sprawach VAT, FV, itd.  I. w okresie od 09 stycznia r. do 25 czerwca r. w Poznaniu i innych miejscowościach na terenie Polski, w(...)

poniedziałek, 21 listopada 2022

Blokada rachunku bankowego bez zarzutów bezzasadna # prawo karne # obrona w sprawie karnej

Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi ? To niestety coraz częstsza praktyka Organów ścigania, które czują się w wielu przypadkach poza jakąkolwiek kontrolą. Polecamy uchwałę Sądu Najwyższego sygnatura(...)

środa, 19 października 2022

Tajemnica adwokacka # powoływanie się na wpływy # szkolenia # zasady

Szkolenie dla aplikantów adwokackich z tzw. komunikacja z Klientem w sprawach karnych # zasady #Nie mamy znajomości , nie chcemy ich mieć Nie powołujemy się na wpływy, nie mamy żadnych wpływów Nie(...)

wtorek, 18 października 2022

Zorganizowana grupa przestępcza - kiedy ?

Zorganizowana grupa przestępcza, perspektywa obrońcy Kiedy ? czy jest nadużywana ? Nasza Kancelaria prowadziła wiele spraw dotyczących przestępczości zorganizowanej. Organy ścigania niestety często nadużywają zarzutu udziału w grupie przestępczej. Widać(...)

czwartek, 6 października 2022

Skazanie youtubera za pobicie starszego mężczyzny - prawo karne

Tak zwany „kamerzysta”, niestety wciąż popularny wśród dzieci „youtuber”, został w dniu 06 października 2022 r. skazany przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód Wydział Karny, w Szczecinie za pobicie(...)

poniedziałek, 19 września 2022

Szkolenia szkolenia prawo karne prawo medyczne

Szkolenia, szkolenia Szkolimy się dla Państwa I.Tym razem będzie nam miło ponownie zagościć na Uniwersytet Jagielloński – tym razem na Studia Podyplomowe – kierunek: "Prawo Karne Skarbowe i Gospodarcze", Katedra(...)

piątek, 26 sierpnia 2022

Kancelaria w mediach - TVN24

Młodzież naszej Kancelarii Adwokackiej dla TVN24 # www.adwokat-tumielewicz.pl # apl. adw. Ilona Pawlikowska Komentarzu dla TVN 24 udzieliła apl. adw. Ilona Pawlikowska z Kancelaria Adwokacka Tumielewicz  Gratulujemy  https://www.facebook.com/kairp.tumielewicz Adwokat Szczecin 

piątek, 26 sierpnia 2022

Młodzież Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz

Młodzież Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz Aplikanci adwokaccy, aplikanci radcowscy, młodzi prawnicy  Od początku funkcjonowania Kancelarii Adwokackiej adwokata Krzysztofa Tumielewicza – tj. początku 2010 r. priorytetem było tworzenie zespołu Kancelarii Adwokackiej. Szkolenie(...)

czwartek, 28 lipca 2022

Etos adwokacki, adwokaci, adwokatura, ciekawe sprawy lipiec 2022 r.

Etos adwokacki, adwokaci, adwokatura, ciekawe sprawy lipiec 2022 r. Wstęp Stoimy przed Sądem Apelacyjnym w Szczecinie, w oczekiwaniu na rozpoznanie apelacji prokuratura, od wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie, w składzie(...)

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Sprawy pracownicze, obsługa prawna prawo pracy, wywiad dla TVN24 czerwiec 2022 r.

Zapraszamy do odsłuchania wystąpienia adwokata Krzysztofa Tumielewicza (Adwokat w Szczecinie, prawo pracy), dla TVN24, w związku z nadchodzącymi zmianami w prawie pracy. Chodzi między innymi o zmiany w urlopach rodzicielskich,(...)

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Radio Szczecin - rozmowa o prawie karny, stanie wyższej konieczności, jak się zachować gdy widzimy dziecko w samochodzie

Rozmowa adwokata Krzysztofa Tumielewicza, w Radiu Szczecin, na kanwie tragedii do jakiej doszło w Szczecinie. Zapraszamy do odsłuchania, i przeczytania artykułu https://radioszczecin.pl/1,441976   Dziecko, pies w zamkniętym nagrzanym samochodzie, czy(...)

czwartek, 7 kwietnia 2022

Opinie o Kancelarii

Opinie o Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz. Adwokat Szczecin rankingi. Nie zlecamy pisania dobrych opinii o Naszej Kancelarii. Za każdą opinie dziękujemy.  Dobry adwokat Szczecin ? Czasem z uśmiechem spoglądamy na jednoosobowe Kancelarię(...)

niedziela, 27 lutego 2022

Bezkoshtovna yurydychna dopomoha hromadyanam Ukrayiny Yurydychna firma v Shchetsyni

Bezkoshtovna yurydychna dopomoha hromadyanam Ukrayiny - Yurydychna firma v Shchetsyni +48 918205157+48 602100679+48 608622488www.adwokat-tumielewicz.plwww.kairp.plhttps://www.facebook.com/kairp.tumielewicz   Bezpłatna pomoc prawna dla obywateli Ukrainy – Kancelaria Adwokacka w Szczecinie +48 918205157+48 602100679 +48(...)

środa, 23 lutego 2022

z życia Kancelarii Adwokackiej ..

z życia Kancelarii .. Rok 2022 r. zaczął się na dobre .. Opracowujemy dział „doświadczenie”, „sukcesy” te mniejsze i większe. Nie po to aby się chwalić, ale aby napisać parę(...)

piątek, 18 lutego 2022

Prawo budowlane - szkolenie z zakresu prawa budowlanego

VII POLSKI KONGRES PRAWA BUDOWLANEGO 2022 w przedmiocie: Prawo budowlane, Kontraktowanie w budownictwie,  zamówienia publiczne na roboty budowlane Przedmiotem Kongresu były między innymi: przepisy budowlane i regulacje okołobudowlane, w tym(...)

czwartek, 25 listopada 2021

Sprawa o rozwód, proces rozwodowy

Rozwód , sprawa rozwodowa, adwokat rozwodowy  Czy procesy rozwodowe będą dłuższe? Resort Ministra Sprawiedliwości pracuje nad zmianami w prawie. Opracowano projekt nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a w nim zmiany(...)

wtorek, 2 listopada 2021

Prawo karne, a ustanowienie obrońcy, a prawo do obrońcy, prawo do obrony

Prawo karne, a ustanowienie obrońcy, a prawo do obrońcy, prawo do obrony Kto może ustanowić obrońcę ? czy tylko osoba wobec której przedstawiono zarzuty ? Co do zasady, pojawienie się(...)

czwartek, 16 września 2021

Masz prawo, świadek, prawo karne, odmowa odpowiedzi (...)

Masz prawo ???? Świadku, masz prawa.. Po pierwsze, masz prawo ustanowić pełnomocnika, który będzie mógł wziąć udział w Twoim przesłuchaniu. Podstawa prawna to art. 87 Kodeksu postępowania karnego [Udział pełnomocnika]§ 1. Strona inna(...)

środa, 15 września 2021

Odpowiedzialność karna za wyłudzenie VAT, ile grozi za fałszowanie faktur i wyłudzanie VAT

Odpowiedzialność karna za wyłudzenie VAT vs za fałszowanie faktur i wyłudzanie VAT grozi do 25 lat więzieniaObjęcie czynów polegających na wystawianiu oraz posługiwaniu się fakturami nierzetelnymi, poważnym zagrożeniem dla przedsiębiorców.(...)

środa, 15 września 2021

Zaliczenie zatrzymania prawa jazdy. Od kiedy ? Od daty zatrzymania kierującego ? Zatrzymania dokumentu ? czy może wydania decyzji przywracającej uprawnienia do kierowania pojazdami ?

Zaliczenie zatrzymania prawa jazdy. Od kiedy ? Od daty zatrzymania kierującego ? Zatrzymania dokumentu ? czy może wydania decyzji przywracającej uprawnienia do kierowania pojazdami ? Do art. 63 § 4(...)

sobota, 4 września 2021

nowi adwokaci w zespole Kancelarii Adwokackiej Tumielewicz

Z ogromną przyjemnością i dumą zawiadamiamy, że z dniem 28 sierpnia 2021 r. mamy w zespole kolejnych trzech młodych Adwokatów – tj. Panią Mecenas Martę Kowalińską, Sandrę Wylegała i Agnieszkę(...)

sobota, 31 lipca 2021

Sukces w postaci realizacji inwestycji pięknego 4-gwiazdkowego hotelu znajdującego się w zabytkowej, XIX wiecznej kamienicy.

  Po kilku latach ciężkiej pracy zespołu Naszej Kancelarii Adwokackiej, przede wszystkim adwokat Krzysztof Tumielewicz, adwokat Ewa Biernacka - Buksza (dziękujemy) udało się zrealizować inwestycje w postaci pięknego 4-gwiazdkowego hotelu(...)

wtorek, 20 lipca 2021

Ciężko być niewinnym. Tak prokuratorka łamała ludziom życie. Jej kariera kosztowała już 1,5 mln zł

Zatrzymania, areszty, do pewnego momentu, niestety mocno bezkrytyczne podejście Sądów. Podstawa, pomówienie. Jak się później okazało osoby, która opowiadała zdarzenia których nie była świadkiem. Umorzenia, uniewinnienia, odszkodowania. Osobiste tragedie. Złamane(...)

niedziela, 18 lipca 2021

Limit odpowiedzialności inwestora wobec podwykonawcy

W ramach szkolenia poruszono między innymi zagadnienia związane z zapobieganiem negatywnemu zjawisku nieregulowania lub nieterminowego regulowania należności podwykonawców robót budowlanych przez generalnych wykonawców. Poprawa sytuacji podwykonawców. Uporządkowania relacji pomiędzy uczestnikami(...)

niedziela, 20 czerwca 2021

Powstał nowy punkt Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego

Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji projektu w nowopowstałym budynku (Grand Focus Szczecin) Zawiszy Office Center Sp. z o.o. w Szczecinie z siedzibą przy ul. Boh. Warszawy 93/5, 70 -(...)

czwartek, 15 października 2020

Wygrana sprawa z ZUS

Sprawa dotyczyła Klientki Kancelarii, która po około 1.5 miesiąca od zatrudnienia niespodziewanie zaszła w ciążę, a następnie po kolejnych 2 miesiącach pracy rozpoczęła korzystanie ze zwolnienia chorobowego w czasie ciąży.(...)

środa, 14 października 2020

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w szczecińskim Dąbiu

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w Dąbiu (Szczecin). Reprezentowany przez naszą Kancelarię Adwokacką Klient został prawomocnie uniewinniony, mimo że początkowo stanął pod zarzutem udziału w zabójstwie. Tymczasem obrońca adwokat(...)

środa, 23 września 2020

Zadośćuczynienie w wysokości 250.000 zł dla oczyszczonego z zarzutów Policjanta

Do 250.000 zł podwyższył Sad Apelacyjny w Szczecinie zadośćuczynienie dla Policjanta za oczywiście niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Sąd Okręgowy w Szczecinie w pierwszej instancji przyznał oczyszczonemu z zarzutów Policjantowi(...)

piątek, 27 września 2019

Oczyszczono policjantów z zarzutów

Po kilku latach śledztwa, 7 miesiącach niesłusznego aresztu, w następstwie rażących uchybień poznańskiej Prokuratury Okręgowej, przejęciu sprawy przez Prokuraturę Krajową, postępowanie zostało umorzone wobec reprezentowanego przez Naszą Kancelarię Klienta (byłego(...)

poniedziałek, 23 września 2019

Pomówienie w Internecie

Pomówienia w Internecie, tzw. hejt internetowy. Co można zrobić, jak ustalić sprawcę, jak zabezpieczyć dowody?. Ustalenie sprawcy pomówienia w Internecie może okazać się trudne. Można skorzystać w tym zakresie z(...)

wtorek, 18 czerwca 2019

Nadużywanie aresztu

Tymczasowe aresztowanie (potocznie areszt) to najbardziej dotkliwy ze środków zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego lub oskarżonego w toku postępowania karnego, polegający na osadzeniu go w stałym miejscu (areszcie śledczym), w izolacji.(...)

czwartek, 30 maja 2019

Nowelizacja prawa karnego: dozór elektroniczny bardziej powszechny

"Wniosek o specjalne obroże będą mogli złożyć skazani na 1,5 roku więzienia. Osób funkcjonujących w Systemie Dozoru Elektronicznego może być dużo więcej." Czytaj więcej: https://www.rp.pl/Prawo-karne/305299917-Nowelizacja-prawa-karnego-dozor-elektroniczny-bardziej-powszechny.html

piątek, 24 maja 2019

Prace komercjalizacyjne nad inwestycją Kamienica Dohrna w Szczecinie zakończone sukcesem

Prace komercjalizacyjne nad inwestycją Kamienica Dohrna w Szczecinie zakończone sukcesem. Za obsługę prawną i wsparcie w negocjacjach odpowiedzialni byli adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz adwokat Ewa Biernacka-Buksza .

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Jesteś poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, Międzynarodowym Listem Gończym?

Jesteś poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, międzynarodowym listem gończym, chcą Cię deportować? Skontaktuj się nami, pomożemy Ci. Zgłosimy się do Twojej sprawy – jako Twój obrońca. Wszystkie formalności załatwisz(...)

piątek, 21 października 2016

Adwokat Krzysztof Tumielewicz dla Superstacji.tv - Szczecin: brutalne aresztowanie

Szczecin: brutalne aresztowanie za nagrywanie policjantów Brutalna interwencja Policji w Szczecinie skończyła się skandalem. Policjanci skuli kajdankami i aresztowali mężczyznę, który nagrywał nieprzepisowe parkowanie radiowozu. Funkcjonariusze twierdzą, że mężczyzna ich(...)

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Sędzia Sądu Dyscyplinarnego

Zawiadamiamy, że adwokat Krzysztof Tumielewicz został wybrany w dniu 18 czerwca 2016 r. przez Zgromadzenie Szczecińskiej Izby Adwokackiej - Sedzią Sądu Dyscyplinarnego na kadencję 2016 - 2020 r.    Zespół(...)

środa, 24 lipca 2013

Przesłuchanie adwokata grozi dyscyplinarką

Są pierwsze efekty monitorowania spraw, w których mecenasi są traktowani jak świadkowie. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Prokuratorowi, który wbrew przepisom przesłuchiwał obrońcę w charakterze  świadka.(...)

wtorek, 18 czerwca 2013

Prawnik Roku 2012

Decyzją Kolegium Redakcyjnego oraz użytkowników portalu www.skutecznyadwokat.pl wyłoniliśmy najlepszych prawników roku 2012, których sylwetki przedstawiamy poniżej, w kolejności alfabetycznej. Partnerem Generalnym konkursu jest światowe wydawnictwo LexisNexis, które dla laureatów przygotowało(...)

niedziela, 20 maja 2012

Sprawozdanie z VI Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 maja 2012 r. odbył się już VI Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich. W ramach naszej Kancelarii porad prawnych udzielali adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz aplikant adwokacki(...)

niedziela, 18 marca 2012

VI Edycja Dnia Bepłatnych Porad Adwokackich

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej  wyznaczyło termin VI edycji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. Odbędzie się ona 19 maja 2012 r. (sobota). Adwokat Krzysztof Tumielewicz potwierdził swój udział w/w Dniu Bezpłatnych Porad(...)

środa, 1 lutego 2012

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 18 marca 2010 r. II AKa 18/2010

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 18 marca 2010 r. II AKa 18/2010 Wartości chronione przez art. 5 i art. 7 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej (ochrona wolności i praw człowieka(...)

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Sprawca wypadku, może domagać się od ubezpieczyciela zwrotu pieniędzy ...

W dniu 13 lipca 2011 r. Sąd Najwyższy podjął ważną dla kierowców uchwałę, z której wynika, że:  sprawca wypadku komunikacyjnego, wobec którego zastosowano środek karny polegający na obowiązku naprawienia szkody(...)

poniedziałek, 11 lipca 2011

"Dziecko Polki w ręce Niemca"

Kolejna sprawa dotycząca „uprowadzenia dziecka" zza granicy trafia do Kancelarii. Adwokat Krzysztof Tumielewicz zgłosił się do sprawy, gdzie Sąd I instancji nakazał matce wydać do Niemiec niespełna rocznego synka. W(...)

czwartek, 16 czerwca 2011

Głos Szczeciński

"Mieszkanie kupiłem w 1997 roku - mówi Jan Ryłów. - Akt notarialny z listopada 2000 roku potwierdza moje prawo do lokalu budynku nr 25 przy ul. Grzymińskiej w Szczecinie. Tu(...)

poniedziałek, 28 marca 2011

Dzień bezpłatnych porad prawnych

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca 2011 r. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wyznaczyło termin kolejnej akcji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich "Adwokaci pro bono". W ramach Kancelarii bezpłatnych porad prawnych będzie w(...)

wtorek, 11 stycznia 2011

Polsat o sprawie "Uprowadzenia dziecka za granice"

"Uprowadziła córkę - Niemcy ją chronią" 10.01.2011 Odnośnik do tematu na łamach strony programu "Interwencja".   Niemcy nie uznają polskich wyroków. Wracamy do bulwersującej historii Jana Kacprzaka. Mężczyzna już szósty(...)

wtorek, 21 grudnia 2010

Program bezpłatnych porad prawnych w Kancelarii

Kancelaria, a w jej ramach między innymi adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz współpracujący z Kancelarią Adwokacką aplikanci adwokaccy planują z nadejściem 2011 r. uruchomić „Program bezpłatnych porad prawnych" dla osób niezamożnych,(...)

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21