Sąd Najwyższy Izba Karna # Kasacja # obrona w sprawie karnej

piątek, 30 czerwca 2023

« powrót do spisu

Pochwalimy się – dla Kancelarii Tumielewicz bardzo ważną sprawą karną – w której kasacja prokuratora okręgowego w Szczecinie została uznana za oczywiście bezzasadną. Co cieszy tym bardziej, w tych trudnych czasach dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, i ubezwłasnowolnionej prokuratury. To kolejny sukces Naszej Kancelarii Adwokackiej przed Sądem Najwyższym gdzie mieliśmy okazje – w ostatnim czasie głownie bronić dobrych rozstrzygnięć Sądów powszechnych (w szczególności uniewinnień), zaś w tym przypadku w sprawie nielegalnego i pozbawionego podstaw zatrzymania, i zadośćuczynienia za to bezprawne zatrzymanie od Skarbu Państwa.

Zadośćuczynienia w kwocie 30.000 zł za 44 godziny zatrzymania, co jak na poslkie warunki jest bardzo poważną kwotą. W toku jest również sprawa o zadośćuczynienie na drodze cywilnej (znacznie wyższe) i najważniejsze, nakazanie przeprosin.

Mamy nadzieje, że po ostatecznym wygraniu tych spraw, prokurator zapłaci „ze swoich” za narażenie Skarbu Państwa na szkody które wyrządził swoim bezprawnym działaniem.

Szczególne podziękowania dla adwokata Marty Kowalińskiej (na zdjęciu) – i adwokata Piotra Mazuro. Prawdziwy Adwokacki „Dream Team”.

Z poważaniem 

adwokat Krzysztof Tumielewicz