Prawo karne
Prawo karne gospodarcze

Specjalizacje

« powrót do spisu

Prawo karne, prawo karno skarbowe, prawo karne gospodarcze, obrony w sprawach karnych 

 

Adwokat Szczecin Prawo Karne. Adwokaci z naszej Kancelarii Adwokackiej posiadają doświadczenie w obronach w procesach karnych. Adwokat Szczecin obrony oskarżonych o tzw. pospolite przestępstwa, jak kradzież, jazda pod wpływem alkoholu, wypadki samochodowe, przez przestępstwa związane z przestępczością zorganizowaną, w tym tzw. sprawy zorganizowanej przestępczości, w tym sprawy akcyzowe, w tym paliwowe, sprawy śmieciowe, gospodarka odpadami, transgraniczny przewóz odpadów, sprawy paliowe, sprawy o handel ludźmi, korupcja, narkotyki, obrony w sprawach o porwanie dla okupu. Poważne sprawy karne. 

 

Adwokat Szczecin sprawy kafrne. Reprezentujemy naszych Klientów w sprawach karnych aresztowanych (tymczasowe aresztowanie), jak również pomagamy pokrzywdzonym, występując jako ich pełnomocnicy w postępowaniach karnych, domagając się wydania sprawiedliwego wyroku, a także należnego odszkodowania, zadośćuczynienia, zwrotu poniesionych kosztów, w tym kosztów pomocy prawnej. Pokrzywdzony, oskarżyciel posiłkowy ma prawo domagać się zwrotu kosztów pomocy prawnej.  

Zdobywaliśmy doświadczenie reprezentując Naszych Klientów w wielu poważnych i skomplikowanych sprawach karnych. W tym sprawach karnoskarbowych, w tym sprawach o zabójstwo, o handel ludźmi, o gwałt, przemyt porwania,, obrót znacznymi ilościami narkotyków (w tym np. rzędu kilkudziesięciu ton), w skomplikowanych sprawach dotyczących obrotu lekami, receptami, tzw. mafia lekowa, mafia śmieciowa (obrót odpadami), i inne.

Nalezy pamiętać, że zanim zleci się obronę w sprawie karnej danej Kancelarii Adwokackiej, zwłaszcza poważną sprawę karną, warto szczerze zapytać - czy Pan, Pani Mecenas, posiada niezbędne doświadczenie, by podjąć się obrony w takiej sprawie karnej, zwłaszcza w poważnej sprawie karnej. Czy Pan Pani Mecenas prowadzi takie sprawy, przed jakimi Organami, z jakimi efektami. Warto popytać w środowisku, kto w jakich sprawach występuje, jakie posiada doświadczenie. W czym dany adwokat się specjalizuje. Adwokat Szczecin sprawy karne.  

 

Adwokat Krzysztof Tumielewicz wraz z zespołem Kancelarii Adwokackiej przez lata budował doświadczenie w sprawach karnych - poczynając od postępowań prokuratorskich, w złożonych sprawach karnych, przez obronę (oskarżenie) w sprawach karnych przed sądami rejonowymi, okręgowymi, apelacyjnymi oraz Sądem Najwyższym. W stałym biegu obsługujemy kilkaset spraw karnych na różnych etapach postępowania., przed różnymi Organami, w tym Policją, CBŚP, KWP, CBA, ABW, Strażą Graniczną, Służbą Celno Skarbową, itd. 

Występujemy w procesach karnych na terenie całej Polski. Obecnie posiadamy filie Naszej Kancelarii Adwokackiej w Gorzowie Wlkp., a także w Poznaniu. 

 

https://kairp.pl/nasze-doswiadczenie

https://adwokat-tumielewicz.pl/doswiadczenie

 

Współpracujemy z Kancelariami Adwokackimi, z prawnikami z całej Europy, w tym z Niemiec, Holandii, Szwecji, Dani, Norwegii.  Bazując na naszym doświadczeniu dajemy szansę na wybór rozsądnej linii obrony. Pomagamy negocjować warunki stawiennictwa dla osób poszukiwanych listami gończymi, Europejskimi Nakazami Aresztowania (ENA). Występujemy o wydanie listu żelaznego.

 

Reprezentowaliśmy lub reprezentujemy Klientów, w takich miedzy innymi sprawach jak: przemyt ponad 40 ton narkotyków, wyłudzenie kilkuset milionów VAT – u (tzw. sprawy karuzela VAT), przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu (zabójstwo, ciężki uszczerbek na zdrowiu), przestępstw przeciwko bezpieczeństwu, w tym w komunikacji (wypadki drogowe, katastrofy komunikacyjne), przestępstw przeciwko środowisku, przestępstw przeciwko wolności (w tym handel ludźmi, pozbawienie wolności), przestępstwa przeciwko wolności seksualnej (gwałt, gwałt na nieletnim) oraz wiele innych poważnych spraw. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Sporządzamy również opinie prawne, analizy prawne, w tym rownież w tematyce karnej, karnej gospodarczej. 

 

Doświadczenie w sprawach karnych - Adwokat Szczecin 

Poniżej przedstawiamy linki, komunikaty medialne, do tylko przykładowych spraw w których występujemy lub występowaliśmy, a o których pojawiały się informacje prasowe, medialne, lub które to sprawy były szeroko komentowane: 

 

https://www.abw.gov.pl/pl/informacje/1848,ABW-rozbila-quotpralniequot-pieniedzy.html

obrona w sprawie karnej 

https://szczecin.tvp.pl/54465312/mieli-wyprac-miliard-zlotych-3-osoby-zatrzymane-przez-abw

https://radioszczecin.pl/1,398004,afera-melioracyjna-na-wokandzie 

 

obrona w sprawie karnej 

https://superwizjer.tvn.pl/odcinki-online/kto-stoi-za-mafia-lekowa,153223,o.html / obrona w sprawie karnej 
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html / obrona w sprawie karnej 
https://www.tvp.info/45223880/gang-kradl-japonczyki-w-szwecji-i-sprzedawal-je-w-polsce / obrona w sprawie karnej 
http://gorzow.com/informacje/73376.html

http://radioszczecin.pl/6,375587,ekstradycja-z-czarnogory-podejrzany-o-kierowanie&idf=513575 / obrona w sprawie karnej, uchylenie tymczasowego aresztowania, to przykład sprawy, jak decyzja co do linii obrony może zmienić bieg sprawy, z 15 lat, na wyrok z warunkowym zawieszeniem wykonania kary .. 

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/162449,Ekstradycja-z-Czarnogory-podejrzanego-o-kierowanie-grupa-narkotykowa.html

https://gk24.pl/strzelanina-przy-szkole-wszystko-nagraly-kamery-monitoringu/ar/4607599

https://gs24.pl/brutalne-zabojstwo-w-dabiu-tak-zginal-bokser-skorupa/ar/12596458

 

https://gs24.pl/sensacyjny-zwrot-w-sledztwie-dotyczacym-min-michala-materli/ar/13799225 // to przykład szeroko komentowanej, bulwersującej sprawy, gdzie organy ścigania w sposósb bezpardonowy niszczyły ludziom życie; jesteśmy dumni z tej sprawy, bo doprowadziliśmy do umorzenia postępowania, oczyszczenia niewinnego człowieka z bardzo poważnych zarzutów takich jak między innymi udział w zbrojnej grupie przestępczej, przemyty narkotyków, i wiele innych poważnych przestępstw, następnie doprowadziliśmy do zasądzenia na rzecz pokrzywdzonego zadośćuczynienia w kwocie ponad 250.000 zł 


http://superportal24.pl/antyterrorysci-zatrzymali-mieszkanca-gryfic-relacja-swiadka/1314

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html

https://plus.gs24.pl/prokuratura-pomylilismy-sie-policjanci-nie-mieli-nic-wspolnego-z-gangiem-i-narkotykami/ar/13801185

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23574027,marek-m-oczko-i-marek-d-dudus-znow-oskarzeni-o-kierowanie.html

 

https://gs24.pl/rowerzysta-smiertelnie-uderzyl-pieszego-w-szczecinie-sad-apelacyjny-zaostrzyl-wyrok/ar/13617080 / to przykład sprawy, obrona w sprawie karnej, gdzie trafna decyzja, dobry kierunek linii obrony, praca Naszej Kancelarii doprowadziła do zmiany kwalifikacji prawnej czynu z takiej zagrożonej od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, na taką zagrożoną do 5 lat pozbawienia wolności (nieumyśle spowodowanie śmierci), a następnie w ramach mediacji, pojednania, doszło do wydania wyroku - najpierw 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2, a nastepnie 1 roku, który Klient Naszej Kancelarii mógł odbyć w ramach dozoru elektronicznego.   

sprawy o gwałt zbiorowy, gdzie Klient wynajął Nas, po kilkunastu miesiącach aresztu, gdzie najpierw pierwszy wyrok został uchylony przez Sad Apelacyjny do ponownego rozpoznania, w kierunku skazania za ów domniemany gwałt, czyli zbrodnie zagrożoną od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, Sąd Okręgowy, kierując się wytycznymi Sadu Apelacyjnego skazał Naszego Klienta na 6 lat pozbawienia wolności (!), na skutek apelacji sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego , w tym samym składzie co poprzednio uchylał wyrok pod skazanie, co w praktyce oznaczało, ogromne niebezpieczeństwo utrzymania w mocy zaskarżonego wyroku. Mając doświadczenia z innych tego typu spraw, złożyliśmy skuteczny wniosek o wyłaczenie sędziów sądu apelacyjnego co uchylali wyrok. Sprawa trafiła przed nowy skład, który ponownie uchylił wyrok Sądu Okręgowego (6 lat) do ponownego rozpoznania, ze wskazaniem na konieczność przeporwadzenia wniosków dowodowych o jakich pisaliśmy w apelacji. Sąd Okręgowy rozpoznając po raz trzeci sprawę, uniewinnił Naszego Klienta od zarzutu gwałtu zbiorowego (!).   

https://gorzowianin.com/wiadomosc/13840-nielegalna-fabryka-papierosow-zlikwidowana-w-gorzowie.html

http://www.szczecin.po.gov.pl/2017/11/akt-oskarzenia-przeciwko-wlascicielowi-lombardu-i-czlonkom-jego-rodziny-ktorym-zarzuca-sie-popelnienie-oszustw-i-udzielanie-lichwiarskich-pozyczek-pod-zastaw-nieruchomosci-sprawa-prokuratur/

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24876679,to-bedzie-wielki-polityczny-proces-za-sprawa-afery-melioracyjnej.html?disableRedirects=true

https://gs24.pl/sledztwo-w-sprawie-pzm-prokuratura-i-cba-badaja-nieprawidlowosci/ar/4968496

https://gk24.pl/strzelanina-w-polczynie-odnaleziono-zabytkowa-bron/ar/4643797

https://gs24.pl/w-wypadku-w-kamieniu-zginelo-6-osob-jest-prawomocny-wyrok/ar/10737156

https://gs24.pl/gangsterska-egzekucja-w-kamieniu-pomorskim-23latek-zginal-od-strzalu-w-glowe/ar/4952611

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/akt-oskarzenia-w-sprawie-korupcji-w-elektrowni-szczecin/

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/ksiazki/news-wnuczkowa-mafia-powiedz-im-co-masz-a-zabiora-ci-wszystko-han,nId,3277634

https://www.tvp.info/13516356/tragiczny-wypadek-w-kamieniu-pomorskim

(i wiele innych ciekawych, wymagających spraw karnych)

 

Doświadczony zespół

 

Dzięki zespołowi Kancelarii Adwokackiej Krzysztofa Tumielewicza staramy się Naszym Klientom zapewnić należyty komfort obsługi prawnej. Kancelaria świadczy usługi prawne zarówno w okresie bezpośrednio poprzedzającym ewentualne postawienie zarzutów, w tym wobec osób podejrzewanych, czy jako pełnomocnicy świadka (tak świadek również może korzystać z pomocy prawnej, zwłaszcza, gdy istnieje choćby niewielkie ryzyko, że może pozostawać w kręgu zaintersowania organów scigania) którym jeszcze nie przedstawiono zarzutów, a np. pozostającej w kręgu osób podejrzewanych, jak i na etapie postępowania po przedstawieniu zarzutów (podejrzany), a nadto w trakcie postępowania prokuratorskiego (podejrzanym, pokrzywdzonym), postępowania sądowego przed wszystkimi sądami, Sad Rejonowy, Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny, Sąd Najwyższy w Warszawie, (oskarżony, oskarżyciel posiłkowy), w tym Sądem Najwyższym, sądami wojskowymi, jak również w ramach postępowania karnego wykonawczego (skazany).

 

Współpraca 

 

Współpracujemy z adwokatami z Niemiec, Belgi, Holandii, Norwegii. Prowadzimy sprawy zwiazane z Europejskim Nakazem Aresztowania (tzw. ENA), ekstradycją (np. z Czarnogóry, Norwegii). Reprezentujemy również pokrzywdzonych występując, jako ich pełnomocnicy i oskarżyciele posiłkowi

Świadczymy pomoc prawną kompleksowo, reprezentując naszych Klientów zarówno na etapie postępowań przygotowawczych, w procesach sądowych, a także w ramach postępowań karnowykonawczych. Reprezentujemy przed polskimi organami i sądami obywateli innych państw oraz podmioty zagraniczne. W ramach naszej Kancelarii pracują adwokaci biegle władający językiem angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim. Występujemy w roli obrońców podejrzanych i oskarżonych, skazanych, pełnomocników pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych, pełnomocników oskarżycieli prywatnych, pełnomocników oskarżycieli subsydiarnych. Sporządzamy pisma w prowadzonych postępowaniach, uczestniczymy we wszystkich czynnościach, przed wszystkimi Sądami, w tym prokuraturą, policją, CBŚP, CBA, ABW, KAS.

Adwokat sprawy karne Szczecin opinie # Adwokat Szczecin # Obrona w sprawach karnych # Obrona Adwokacka

 

 

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21