Doświadczenie

Sprawy kancelarii w mediach

środa, 27 marca 2024

Dobry Adwokat - Adwokat na piątkę - ale bez zawiasów

Dobry Adwokat czyli jaki ? Mój Adwokat jest najlepszy. Mam najlepszego Adwokata. To śpij spokojnie.  Jestem najlepszym Adwokatem – może nie bezpośrednio, ale często można właśnie odnieść takie wrażenie, rozmawiając(...)

piątek, 16 lutego 2024

Doświadczenie w sprawach karnych wojskowych

Adwokat od spraw karnych. Przykład obron w sprawach karnych wojskowych. Obrony przed tzw. Prokuratorami wojskowymi. Obrony przed Sądami Wosjkowymi. Dowód - dwie wokandy z jednego dnia gdzie bronimy naszych klientów(...)

poniedziałek, 29 stycznia 2024

Umorzenie sprawy karnej skarbowej

Po wielu latach postępowania umorzenie bardzo poważnej sprawy karnej skarbowej, sprawy tzw. paliowej. KKS. KK. Prawo karne gospodarcze. 

sobota, 30 września 2023

Studia Podyplomowe "Prawo Karne Skarbowe i Gospodarcze" - Adwokat karny

Uprzejmie informujemy, że w ramach podnoszenia kwalifikacji i pogłębienia wiedzy w obszarach naszej praktyki adwokat Maria Tumielewicz, adwokat Marta Kowalińska i adwokat Krzysztof Tumielewicz ukończyli Studia Podyplomowe "Prawo Karne Skarbowe(...)

sobota, 30 września 2023

Obrona w postępowaniu karnym

Obrona w procesie karnym gdzie Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia m.in. przeciwko byłym członkom zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Główne zarzuty związane są z(...)

niedziela, 10 września 2023

Obrona w sprawie karnej - adwokat Szczecin

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-15/szczecin-porwanie-9-latki-na-ulicy-swiatowida-dziewczynce-udalo-sie-uciec/  

sobota, 2 września 2023

Obrony w sprawach karnych # poczytalny # niepoczytalny # zakład zamknięty czy leczenie ambulatoryjne # sprawy karne

Pomoc prawna dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Obrony w sprawach karnych. Pomoc prawna dla osób przebywających w Zakładach Psychiatrycznych. Raport z wizyty naszej Kancelarii Adwokackiej w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej(...)

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Prawo karne - stan wyższej konieczności - kontratyp prawa karnego

Tak, można wybić szybęJeżeli w słoneczną pogodę dziecko jest w samochodzie, obok tego samochodu nikogo nie ma, a dziecko potrzebuje pomocy, wówczas można wybić szybę i nie poniesiemy za to(...)

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Prawo pracy - zmiany w kodeksie pracy - TVN24

Zmiany w Kodeksie pracy, prawo pracy, dłuższe urlopy rodzicielskie - zapraszamy do lektury i oglądania  nowelizacja kodeksu pracy  

niedziela, 29 maja 2022

Prawo karne / sprawa karna wykonawcza / adwokat karny Szczecin / obrona na etapie wykonania kary pozbawienia wolności

Prawo karne / sprawa karna wykonawcza / adwokat karny Szczecin / obrona na etapie wykonania kary pozbawienia wolności Pomagamy skazanym przed którymi wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności. Pomagamy przy SDE,(...)

sobota, 7 maja 2022

Sprawa karna obrona w sprawie karnej

Sąd Okręgowy w Szczecinie Areszt TymczasowyPoręczenie majątkowe w sprawie o udział w obrocie narkotykami Uchylenie aresztu  Dlaczego o tym warto napisać ? Bo niestety, nie są to "codziennie decyzje". Dobrze,(...)

wtorek, 26 kwietnia 2022

Areszt, pozbawienie wolności, obrona w sprawie karnej

Miło nam poinformować, że po 9 (słownie: dziwięć) posiedzeniach różnych składów, Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego, ostatecznie doszło do uwolnienia Klienta Naszej Kancelarii w bardzo bulwersującej sprawie. Szerzej na temat okoliczności,(...)

piątek, 1 kwietnia 2022

Sprawa karna , nieuwzględnienie wniosku o areszt w sprawę o zbrodnie

Nieuwzględnienie wniosku o areszt w sprawę o zbrodnie Sąd nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztu w sprawie o zbrodnie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Powodem takiej decyzji była przeprowadzona przy udziale(...)

sobota, 4 września 2021

Obrona w sprawie szczecińskiej Starki

Obrona w sprawie karnej gospodarczej.  https://www.rp.pl/biznes/art9241981-klincz-sadowy-wykancza-starke

wtorek, 27 lipca 2021

Rewitalizacja obiektu Hotel Piast w Szczecinie

Spółka EMELEM rozpoczyna realizację drugiego etapu wykonywania zabezpieczeń. Jest też w trakcie procedury uzyskiwania tzw. konserwatorskiego pozwolenia na odbudowę elewacji wpisanej do ewidencji zabytków. Pierwszy etap został już wykonany i(...)

środa, 23 września 2020

Superwizjer TVN - 250 tysięcy zadośćuczynienia dla byłego policjanta, bohatera reportażu

"Sąd pierwszej instancji przyznał Grzegorzowi Rogulskiemu 140 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie. Apelację w tej sprawie złożył zarówno pełnomocnik byłego policjanta, mec. Krzysztof Tumielewicz, wskazujący na niecodzienną skalę(...)

piątek, 20 marca 2020

Odpowiedzialność karna za zawyżanie cen w dobie padnemii - wypowiedź dla Faktów TVN

Czy sprzedawcy wyzyskujący przymusowe położenie kupujących związane z obecną sytuacją epidemiczną mogą ponosić odpowiedzialność karną za sprzedaż produktów po znacznie zawyżonych cenach? https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-podwyzki-cen-produktow-kontrole-uokik,1009583.html Zgodnie z treścią art. 304 Kodeksu karnego(...)

czwartek, 30 stycznia 2020

Rozliczenie konkubinatu - podział majątku - prawo cywilne

Rozliczenie konkubinatu – problemy przy rozliczaniu osób pozostających w związkach pozamałżeńskich   Od dłuższego czasu budzi wiele wątpliwości praktycznych rozliczenie tzw. konkubinatu – związków partnerskich. Sądy stosują różne konstrukcje (co(...)

czwartek, 23 stycznia 2020

Wymuszenie rozbójnicze (art. 282 Kodeksu Karnego) a wymuszenie zwrotu wierzytelności (191 § 2 Kodeksu Karnego)

Na kanwie jednej ze spraw prowadzonych przez Naszą Kancelarię, chcemy zwrócić uwagę na pewien problem Prokuratury z prawidłowym kwalifikowaniem zachowań sprawców w.w. przestępstw. W myśl zasady – jak można surowiej,(...)

środa, 4 grudnia 2019

Sprawa karna - obrońca w sprawie karnej - proces karny

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25475973,sprawa-gawlowskiego-i-afery-melioracyjnej-to-bedzie-ekspresowy.html?disableRedirects=true Ruszył proces tzw. afery melioracyjnej, gdzie adwokat Krzysztof Tumielewicz występuje w charakterze obrońcy jednego z oskarżonych. 

poniedziałek, 30 września 2019

Etatowy świadek -

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html Paweł P., pseudonim Ramzes. Gangster, który zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. Reporter "Superwizjera" TVN dotarł do(...)

poniedziałek, 30 września 2019

Surowe kary za znęcanie się nad zwierzętami - Prawo karne

http://radioszczecin.pl/276,6366,surowe-kary-za-znecenie-sie-nad-zwierzetami-rozm&sp=40   Nawet do 5 lat więzienia może wynieść kara za znęcanie się nad zwierzętami, doprowadzając je do śmierci. Poza tym obligatoryjna dla sprawcy jest nawiązka na cel związany z(...)

sobota, 17 sierpnia 2019

Obsługa prawna sprawa gospodarcza pomoc prawna

Uprzejmie informujemy, że adwokaci z Naszej Kancelarii świadczyli kompleksową obsługę prawną przy zakupie, procesie projektowania, pozyskiwania warunków zabudowy, następnie pozwolenia na budowę – najpierw kompleksu biurowego (ok 5.000 m2 powierzchni),(...)

sobota, 16 marca 2019

Sprawa gospodarcza (Sąd Okręgowy w Poznaniu) - wykonanie umowy o roboty budowlane

Po ponad 4 latach procesu, udało się doprowadzić do oddalenia powództwa – przeciwko Klientowi Naszej Kancelarii (wykonawcy budowlanemu), który stał się ofiarą Marka W. (biznesmena z Nowej Soli), który zlecił(...)

czwartek, 24 stycznia 2019

Uniewinnienie w głośnej sprawie brutalnego zabójstwa w Dąbiu

Reprezentowany przez adwokata Krzysztofa Tumielewicza Klient, najpierw podejrzewany o zabójstwo, następnie oskarżony o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, został w dniu dzisiejszym uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. Sąd(...)

środa, 16 stycznia 2019

Agencje ochrony - jak działają podczas imprez masowych i czy rzeczywiście chronią?

Gościem audycji w Radio Szczecin był adwokat Krzysztof Tumielewicz. Zapraszamy do odsłuchania audycji: Agencje ochrony - jak działają podczas imprez masowych i czy rzeczywiście chronią? Chronią czy nie chronią? -(...)

sobota, 12 stycznia 2019

Dwaj zachodniopomorscy policjanci oczyszczeni z zarzutów przemytu narkotyków

Prokuratura: pomyliliśmy się. Policjanci nie mieli nic wspólnego z gangiem i narkotykami. - Sposób w jaki do pewnego momentu prowadzono śledztwo budzi kategoryczny sprzeciw - mówi mec. Krzysztof Tumielewicz. więcej:(...)

poniedziałek, 14 maja 2018

Rok więzienia w zawieszeniu - wyrok dla sprawcy nieumyślnego spowodowania śmierci

Sąd zdecydował się jednak zmienić kwalifikację czynu z pobicia ze skutkiem śmiertelnym - jakiego chciał Prokurator - na nieumyślne spowodowanie śmierci. Jak mówił podczas ogłaszania wyroku Sędzia Paweł Balcerowicz -(...)

czwartek, 7 września 2017

Relacje w ruchu drogowym

Jak kształtują się relacje na linii piesi-kierowcy i rowerzyści w Szczecinie? Są sytuacje, które udowadniają, że niezbyt dobrze. Gośćmi Radia Plus byli: Karolina Grochowicka (Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin), Filip Grega (ekspert(...)

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21