z życia Kancelarii Adwokackiej ..

środa, 23 lutego 2022

« powrót do spisu

z życia Kancelarii ..

Rok 2022 r. zaczął się na dobre ..

Opracowujemy dział „doświadczenie”, „sukcesy” te mniejsze i większe. Nie po to aby się chwalić, ale aby napisać parę zdań dla Państwa, dla Klientów, dla Nas.

Wtorek. Po ponad 2 latach we wtorek zapadł wyrok w sprawie o usiłowanie zabójstwa. Byliśmy obrońcą oskarżonej. Sytuacja dramatyczna. Nieszczęście w rodzinie. Areszt dla młodej dziewczyny. Badania biegłych psychiatrów, psychologa. Przymusowa obserwacja psychiatryczna. W końcu Sąd. Sąd Okręgowy. Sprawa o zabójstwo. Pięciu sędziów. Walka. Opinie uzupełniające. Mediacja. Łzy. Wniosek Prokuratora. 12 lat dla 25 latki. Sąd Okręgowy. Nadzwyczajne złagodzenie kary. 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Brawo Sąd. Dobrze, że są jeszcze Sady. Na sukces złożyło się wiele czynników. Postawa oskarżonej, pokrzywdzonej, praca adwokatów, zdrowy rozsadek wyważenie, spokój doświadczenie Sądu. Gdyby nie było Sądów, byłoby 12 lat .. Opowiemy więcej na temat tej historii.

Środa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Brawo Sąd. Areszt prawie 5 miesięcy. Dla przedsiębiorcy, ojca, męża. Dramatyczna sytuacja w firmie, w rodzinie. Chory synek. Brak podstaw oskarżenia. Obszerne wyjaśnienia podejrzanego. Prowadząca Funkcjonariusz CBŚP po kolejnych wyjaśnieniach podejrzanego, idzie prosić jaśnie pana prokuratora o poręczenie majątkowe. Wraca, ze zwieszoną głową. Wniosek o kolejne przedłużenie aresztu. Posiedzenie Sadu Okręgowego, gdzieś w Polsce. Wyjazd adwokata, kolejne koszty. Sąd Okręgowy, przeprasza, ale areszt przedłuża, bo sprawa wieloosobowa, bo rozwojowa. Przykre. Ale takie są realia. Żyjemy w Polsce. Zażalenie obrońcy, uzupełnienie zażalenia, prośba o zmiana terminu. Posiedzenie. Sąd słucha stron. Zarządza naradę, po 2 godzinach, ogłasza postanowienie. Wpłata poręczenia i wolność. Dobrze, że jest Sad. Ale nie każdy skład, nie zawsze. Nie zawsze, jest czas, ten dzień, ten moment.

Czwartek. Aż strach pomyśleć co się może wydarzyć ????

7.00 trening, z trenerem Jurą ???? i zaczynamy 8:30, sprawa cywilna, 9.00 zapoznajemy się z aktami w sprawie karnej, o 9.00 mamy posiedzenie, w przedmiocie uchylenia tymczasowego aresztowania, a konkretnie zamiany na poręczenie majątkowe w postaci hipoteki. O 9.00 mamy również głosy stron w sprawie o usiłowanie zabójstwa, o 9:20 rozprawę w SR Police, o 9:30 pierwszy termin w sprawie karnej, o 10.00 przyjęcie poręczenia majątkowego w prokuraturze krajowej, i zwolnienie naszego klienta z aresztu, 10.30, rozprawę w sprawie cywilnej, 10.55 ogłoszenie wyroku w sprawie cywilnej, 11.30 sprawę karną w Słubicach, gdzie jest szansa na uniewinnienie, gdzie został uchylony areszt, o 12 sprawę karną w Gryfinie, 12.00 sprawę karną, 13:30 sprawę cywilną, powództwo tzw. skarga pauliańska, 14.00 obrona w sprawie karnej. O 15 mamy czynności w Prokuraturze Krajowej. I od 15 zaczynamy spotkania .. „tylko” 7 spotkań, do 19/20, i potem poczta, maile, przegląd akt na piątek, i można wracać do domu do rodziny ..

 

Opowiemy Państwu jeszcze kilka historii.

Opowiemy o uniewinnieniu w sprawie o zabójstwo, uniewinnieniu niewinnego człowieka, zatrzymanego, podejrzanego, uniewinnionego, po wyroku zasądzającym zadośćuczynienie za doznane krzywdy.

Opowiemy, o Grzegorzu, Policjancie, co niesłusznie przesiedział prawie 7 miesięcy w areszcie, by w końcu Sąd Apelacyjny, na dopiero którymś posiedzeniu, zastosował poręczenie majątkowe, mimo, że od początku nie było żadnych, ale to żadnych dowodów przestępstwa. Postępowanie zostało ostatecznie umorzone przez prokuraturę.

Opowiemy o pewnym zatrzymaniu, pewnego prawnika, gdzie kilka składów różnych Sądów wskazało na nieuprawdopodobnienie stawianego jednego zarzutu, gdzie Skarb Państwa już musiał wypłacić znaczne zadośćuczynienie.

Opowiemy o intrygach, podżeganiu do popełnienia przestępstw, przez między innymi przedstawicieli organów ścigania .. jak poświadczają nieprawdę w dokumentach, jak nakłaniają do obciążania innych osób, w tym prawników, jak szukają na nich „haków”. A co. Chyba warto o takich patologiach opowiadać.

Opowiemy o znaczeniu mediacji.

O linii obrony.

O tajemnicy adwokackiej, o szczególnej tajemnicy obrończej.

Opowiemy o przekraczaniu uprawnień.

O postępowaniach aresztowych, zażaleniach na areszt.

Stworzymy taki praktyczny „dział”, w którym w miarę sił i możliwości spróbujemy Państwa zainteresować w Naszą pracą. Zaprezentujemy Nasz zespół, Naszych adwokatów, aplikantów do tych zawodów, młodych adeptów sztuki prawniczej. Zaangażowanych. Pełnych wiary, że ich działania spotkają się z uznaniem Sądów, prokuratorów, Klientów.  

Opowiemy o paru ciekawych uniewinnieniach, uwolnieniach, porażkach i sukcesach, które raz na jakiś czas przychodzą, i dają energię do dalszej ciężkiej pracy.

Pozdrawiamy   

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21