Obrona podejrzanych w sprawie wyłudzeń VAT - już ponad 310 podejrzanych - Prawo Karne Szczecin

środa, 24 maja 2023

« powrót do spisu


https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/zachodniopomorski-pion-pz-pk-przedstawil-kolejne-zarzuty-w-sledztwie-dotyczacym-zorganizowanych-grup-przestepczych-ktore-wystawily-puste-faktury-vat-na-15-miliarda-zlotych

 

Adwokaci z Naszej Kancelarii udzielili pomocy prawnej już co najmniej kilkudziesięciu osobom w sprawie Prokuratury w Szczecinie, w sprawie tzw. wyłudzeń VAT , gdzie występuje już ponad 310 podejrzanych. Niektóre ze stawianych zarzutów są zagrożone karami nawet do 25 lat więzienia

Prokuratura - vs wyłudzenia VAT

Osiem kolejnych osób zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w śledztwie dotyczącym gigantycznych wyłudzeń podatku VAT. Działająca na zlecenie szczecińskiej prokuratury policja przeprowadziła przeszukania w mieszkaniach i biurach rachunkowych na terenie województw mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

 

Zbrodnia vatowska

„Na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejne 8 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej oszustw podatkowych" – vide komunikat Prokuratury Krajowej.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw podatkowych, połączonych z tworzeniem poświadczającej nieprawdę oraz nierzetelnej dokumentacji księgowej, prania brudnych pieniędzy i tzw. zbrodni vatowskiej, przestępstwa tzw. karno skarbowe tzw. KKS.

Większość osób to osoby które dokonywały księgowania tzw. fałszywych, czy nierzetelnych faktur VAT. Często osoby są nieświadome, że księgowanie Faktur VAT pochodzących od innych podmiotów co wykonywały usługi jest nieświadoma doniosłości konsekwencji.

 

Śledztwem objęto łącznie kilkaset podmiotów, z terenu całego kraju. Zarzuty przedstawiono kilkuset podejrzanym.

Za zbrodnię vatowską, którą zarzuca się wielu podejrzanym w tej sprawie, grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21