Adwokat Szczecin w głównym wydaniu Faktów TVN

czwartek, 7 grudnia 2023

« powrót do spisu

Główne wydanie Faktów TVN w dniu 5 grudnia 2023 r.

 

Adwokat Krzysztof Tumielewicz w głównym wydaniu Faktów TVN w dniu 05 grudnia 2023 r.

Adwokat Krzysztof Tumielewicz został poproszony o Komentarz do tematu „Podróbek markowych torebek na Poczcie Polskiej (…), w związku z pojawiającymi się informacjami, że w placówkach poczty można było kupić także torebki z logotypami łudząco podobnymi do takich marek jak Gucci czy Yves Saint Laurent i innych. 

https://www.money.pl/gospodarka/podrobki-markowych-torebek-na-poczcie-polskiej-ta-juz-sie-tlumaczy-6969749339576832a.html

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/poczta-polska-i-podrobki-gucci-ysl-i-w-placowkach-stanowisko-spolki-komentarze-st7502774

Adwokat Krzysztof Tumielewicz miał okazje wielokrotnie występować w analogicznych sprawach karnych (w charakterze obrońcy, czy oskarżyciela posiłkowego), gdzie stawiano zarzuty karne osobą, które sprzedały podrabiane towary.

Organy ścigania w takich sytuacjach stawiają przede wszystkim zarzuty z art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej, a niekiedy również z Kodeksu Karnego. Konstrukcja zarzutów polega na opisie zachowania jako działania „w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”, przez „doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie” poprzez „wprowadzenie w błąd co do oryginalności oferowanego do sprzedaży towaru” – np. w ten sposób, że na terenie sklepu, targowiska, czy przez Internet, ktoś wprowadza – lub usiłuje wprowadzić do obrotu przedmioty opatrzone podrobionym znakiem towarowym (…)”, którego nie miał prawa używać, w ustalonej ilości, tj. zachowanie kwalifikowane zazwyczaj z art. 305 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej – a niekiedy również z art. 286 § 3 Kodeksu karnego.

Adwokaci Szczecin - obrony w sprawach karnych - Adwokat od spraw karnych 

www.adwokaciszczecin.pl

 

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21