Adwokat sprawy karne ponad 15 lat doświadczenia Kancelaria Prawa Karnego

Zakres usług

« powrót do spisu

Adwokat sprawy karne – ponad 14 lat doświadczenia – Kancelaria Prawa Karnego

I.


Adwokat Krzysztof Tumielewicz – od 2005 r. nieprzerwanie w zawodzie prawniczym – najpierw jako Asystent Sędziego w Sądzie Okręgowym w Szczecinie – następnie aplikant adwokacki Szczecińskiej Izby Adwokackiej – od 2009 r. adwokat w Szczecinie, prowadzący własną (obecnie kilkunastoosobową Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych w Szczecinie, składającą się w większości z zaufanych adwokatów i aplikantów adwokackich praktykujących pod Patronatem adwokata Krzysztofa Tumielewicza (w tym między innymi: adwokat Urszula Kuć, adwokat Ewa Biernacka Buksza, adwokat Alicja Krzyśko, adwokat Konrad Rydzewski, adwokat Agnieszka Gziut, i inni.

II.

Adwokat sprawy karne to profesjonalna i kompleksowa obsługa prawna w sprawach karnych (w zakresie prawa karnego), prawa karnego wykonawczego oraz prawa karnego - skarbowego, skierowana do osób szukających adwokata do sprawy karnej w Szczecinie, Świnoujściu, Gryficach, Stargardzie, Goleniowie, Gorzowie Wlkp., Poznaniu, Warszawie, ew. innych miastach.
Adwokaci z Naszej Kancelarii Adwokackiej to wyspecjalizowani prawnicy w miedzy innymi: prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie karnym gospodarczym.

III.

Jeśli szukacie Państwo adwokata do sprawy karnej, sprawy karnej aresztowej lub sprawy karnej-skarbowej to zapraszamy. Zanim zdecydujecie się Państwo na konkretnego adwokata, konkretną Kancelarię Adwokacką, warto zasięgnąć opinii, spotkać się, zapytać o doświadczenie w danej dziedzinie prawa.
Atutem Naszej Kancelarii Adwokackiej jest między innymi zgrany – młody a zarazem bardzo doświadczony zespół adwokatów i prawników, którzy przerobili setki spraw bardzo różnych spraw karnych, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia, zrozumienia, wyczucia, umiejętności podjęcia właściwych decyzji w konkretnych sprawach. By nie dochodziło do takich spraw – że Klient rezygnował z gwarantowanej kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania (za wypadek samochodowy) – mamiony obietnicami nieuczciwego prawnika, że będzie uniewinniony – by skończyć po kilku latach beznadziejnego postępowania – z karą np. 5 lat pozbawienia wolności (tak, tak to prawdziwa historii pewnej niekarnej Kobiety z Wielkopolski .. ). Warto zapytać prawnika, co będzie na końcu postępowania karnego, a nawet poprosić by prognozowany scenariusz przelał na „papier”, by później nie było niedomówień ..

W prawie karnym i karnym - skarbowym specjalizujemy się od kilkunastu lat. Legitymujemy się doświadczeniem zdobytym i potwierdzone wieloma zakończonymi sprawami karnymi, w tym takich o jakich mówiło się w całej Polsce. Poniżej kilka przykładowych spraw – w których występowali adwokaci z Naszej Kancelarii – czy to w roli obrońców, czy pełnomocników Pokrzywdzonych, oskarżycieli, oskarżycieli posiłkowych.


https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html

http://gorzow.com/informacje/73376.html

https://gk24.pl/strzelanina-przy-szkole-wszystko-nagraly-kamery-monitoringu/ar/4607599

http://radioszczecin.pl/6,375587,ekstradycja-z-czarnogory-podejrzany-o-kierowanie&idf=513575

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/162449,Ekstradycja-z-Czarnogory-podejrzanego-o-kierowanie-grupa-narkotykowa.html

https://gs24.pl/brutalne-zabojstwo-w-dabiu-tak-zginal-bokser-skorupa/ar/12596458

https://gs24.pl/sensacyjny-zwrot-w-sledztwie-dotyczacym-min-michala-materli/ar/13799225

http://superportal24.pl/antyterrorysci-zatrzymali-mieszkanca-gryfic-relacja-swiadka/1314

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23574027,marek-m-oczko-i-marek-d-dudus-znow-oskarzeni-o-kierowanie.html

https://plus.gs24.pl/prokuratura-pomylilismy-sie-policjanci-nie-mieli-nic-wspolnego-z-gangiem-i-narkotykami/ar/13801185

https://gs24.pl/rowerzysta-smiertelnie-uderzyl-pieszego-w-szczecinie-sad-apelacyjny-zaostrzyl-wyrok/ar/13617080

https://gorzowianin.com/wiadomosc/13840-nielegalna-fabryka-papierosow-zlikwidowana-w-gorzowie.html

http://www.szczecin.po.gov.pl/2017/11/akt-oskarzenia-przeciwko-wlascicielowi-lombardu-i-czlonkom-jego-rodziny-ktorym-zarzuca-sie-popelnienie-oszustw-i-udzielanie-lichwiarskich-pozyczek-pod-zastaw-nieruchomosci-sprawa-prokuratur/

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24876679,to-bedzie-wielki-polityczny-proces-za-sprawa-afery-melioracyjnej.html?disableRedirects=true

https://gs24.pl/sledztwo-w-sprawie-pzm-prokuratura-i-cba-badaja-nieprawidlowosci/ar/4968496

https://gk24.pl/strzelanina-w-polczynie-odnaleziono-zabytkowa-bron/ar/4643797

https://gs24.pl/w-wypadku-w-kamieniu-zginelo-6-osob-jest-prawomocny-wyrok/ar/10737156

https://gs24.pl/gangsterska-egzekucja-w-kamieniu-pomorskim-23latek-zginal-od-strzalu-w-glowe/ar/4952611

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/akt-oskarzenia-w-sprawie-korupcji-w-elektrowni-szczecin/

IV.

Od początku naszej działalności prowadzimy wszystkie rodzaje spraw karnych, karnych gospodarczych i karnych skarbowych. Legitymujemy się doświadczeniem w wielu różnych rodzajach spraw karnych, w tym:

sprawy karne powszechne
sprawy karne gospodarcze
sprawy karne skarbowe
sprawy karne wykonawcze
sprawy wykroczeniowe
sprawy karne wojskowe

V.

Pomoc prawną w sprawach karnych świadczymy na rzecz: Pokrzywdzonych, podejrzanych, podejrzewanych (przed przedstawieniem zarzutów), oskarżonym, oskarżycielom prywatnym, oskarżycielom posiłkowym, powodom cywilnym, skazanym.
Doradzamy jeszcze przed wszczęciem postępowania karnego. Prowadzimy aktywną obronę w postępowaniu przygotowawczym. Reprezentujemy pokrzywdzonych na etapie postępowania przygotowawczego. Bronimy klientów przed sądami wszystkich instancji, Sądami Wojskowymi, Sądem Najwyższym. Dbamy o interesy pokrzywdzonych przed sądami wszystkich instancji. Oferujemy pomoc prawną w zakresie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstw. Doradzamy jak zabezpieczać interesy finansowe w postępowaniu karnym. Reprezentujemy w tzw. sprawach aresztowych. Staramy się przeciwdziałać stosowaniu aresztów w sprawach karnych, choć w Polsce stosowanie aresztów przychodzi Sądom wyjątkowo łatwo ..
http://www.adwokat-tumielewicz.pl/aktualnosci/29/naduzywanie-aresztu-tymczasowego-areszt-dla-kazdego.html


Opracowujemy apelacje, kasacje oraz wszelkie inne niezbędne pisma w sprawach karnych.

VI.

W stałej obsłudze prawnej posiadamy sprawy z zakresu między innymi:
za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków
posiadania narkotyków lub innych substancji odurzających
wprowadzaniu narkotyków do obrotu , w tym np. sprawy od kilkunastu gram do np. 40 ton .. przemytu narkotyków, inne
oskarżeń o oszustwa i wyłudzenia
o zniesławienie i pomówienie
dotyczące błędów w sztuce medycznej, błędów medycznych, itp.
wypadków drogowych, pomoc sprawcom i pokrzywdzonym w wypadkach drogowych
pobić i innych przestępstw przeciwko zdrowiu, życiu, przestępstw przeciwko mieniu
oskarżeń o kradzieże, w tym dokumentów, danych i tożsamości, o ochronie danych osobowych, inne
karne dotyczące przywłaszczeń, rozbojów, zabójstw, zabójstw ze szczególnym okrucieństwem, z pobudek zasługujących na szczególne potępienie (typy kwalifikowane spraw o zabójstwo)
fałszerstw dokumentów i pieniędzy
sprawy karne gospodarcze, w tym sprawy karne związane z przestępstwami popełnianymi w obrocie gospodarczym. Posiadamy wiedzę i doświadczenie z innych dziedzin prawa (obsługa prawna firm, podatki, umowy, spółki, nieruchomości, zamówienia publiczne) niezbędne do prowadzenia tego typu spraw karnych (sprawy karne gospodarcze). Sprawy karne gospodarcze dotyczą zazwyczaj innego obszaru prawa, aniżeli tylko prawo karne.
Prawo karne gospodarcze
Przedsiębiorcom, menadżerom, reprezentantom spółek prawa handlowego, oferujemy kompleksową pomoc prawną w zakresie obrony i reprezentacji we wszystkich stadiach postępowania karnego, karno-skarbowego i wykroczeń z uwzględnieniem specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej.
Na zlecenia Naszych Klientów przeprowadzamy audyty. Oferujemy kompleksowy audyt firm, przedsiębiorstw, fundacji, stowarzyszeń i innych podmiotów w zakresie oceny ryzyk prowadzonej działalności gospodarczej pod kątem jej zgodności z obowiązującym prawem, w tym prawem karnym, karnym skarbowym, itp.
Doradzamy i stale obsługujemy Klientów piastujący funkcje członków zarządów spółek prawa handlowego (spółek z o.o., spółek akcyjnych), prokurentów, członków rad nadzorczych, pracowników i pełnomocników.
Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu między innymi: działania na szkodę spółki, związanymi z odpowiedzialnością członków zarządów spółek (odpowiedzialność karna, karna skarbowa, cywilna, podatkowa, na gruncie KSH), malwersacji finansowych, oszustw i wyłudzeń kredytów, dotacji, tzw. oszustw ubezpieczeniowych i bankowych, łapownictwa biernego i czynnego, z oskarżenia o działanie na szkodę wierzycieli, w sprawach przetargów i zamówień publicznych, w tym występujemy obecnie w takich sprawach jak: PŻM, Afery Melioracyjnej, SKOK, Amber Gold, CIO, GetBACK, Aferze lekowej, karuzelach VAT, sprawach paliwowych, akcyzowych, itp.

VII.

Sprawy karne skarbowe. Sprawy karne skarbowe. Prawo karne skarbowe
Świadczymy pomoc prawną w sprawach karno skarbowych każdemu podejrzanemu lub oskarżonemu o przestępstwo lub wykroczenie skarbowe obronę i reprezentację w sprawach karno-skarbowych, w szczególności: na etapie postępowania kontrolnego, reprezentujemy naszych klientów w postępowaniu przygotowawczym (KKS), prowadzimy obronę oskarżonego w sprawach karno-skarbowych, doradzamy kiedy warto rozważać czynny żal czy instytucje dobrowolnego poddania się odpowiedzialności. Prowadzimy obronę osób obwinionych w sprawach o wykroczenia skarbowe. Kompleksowo przygotowujemy wyjaśniania i odpowiedzi dla Urzędów Skarbowych i innych organów skarbowych. Sporządzamy apelacje i kasacje w sprawach karno-skarbowych.
Sprawy karne skarbowe, które obecnie mamy na biegu – w Kancelarii Adwokackiej – to między innymi: z art. 56 kks tj. oszustwa podatkowe, dotyczące wyłudzeń podatku VAT (np. sprawy sięgające kilkuset milionowych wyłudzeń), związane z tzw. czynnym żalem, postępowań kontroli skarbowej, związane z poddaniem się odpowiedzialności (VAT, podatek dochodowy), w zakresie tzw. dochodów z nieujawnionych źródeł, i tzw. akcyzowe, paliowe, tytoniowe, alkoholowe, inne.

VIII.

Sprawy karne wykonawcze
Sprawy karne wykonawcze to sprawy związane z wykonywaniem wyroków, w tym sprawy dotyczące wszystkich kwestii związanych z odbywaniem kary pozbawienia wolności, warunków odbywania tej kary, zapłaty grzywny, kosztów postępowania, odroczenie wykonania kary, przerwy w karze, warunkowego zawieszenia wykonania kary, zamiany kar grzywny na areszt, kary ograniczenia wolności na pozbawienie wolności, i inne.
Prawo karne wykonawcze
Skazanym i ich rodzinom oferujemy obronę i reprezentację na każdym etapie postępowania wykonawczego (po prawomocnym skazaniu), w tym: doradzamy i sporządzamy wnioski o warunkowe przedterminowe zwolnienie, doradzamy i sporządzamy wnioski o udzielenie przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności, doradzamy kiedy można starać się o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, pomagamy formułować wnioski dotyczące rozłożenia kary grzywny na raty, zapewniamy reprezentację na posiedzeniach przed sądami penitencjarnymi wszystkich instancji, doradzamy i jak skorzystać z dozoru elektronicznego
Sprawy karne wykroczeniowe
Sprawy karne wykroczeniowe, w tym kolizje i zdarzeń drogowe. Reprezentujemy strony postępowania wykroczeniowego – poszkodowanym, podejrzanym, obwinionym, a w szczególności: obrona w postępowaniu przed Policją, reprezentujemy pokrzywdzonych na etapie postępowania przygotowawczego, bronimy przed sądami wszystkich instancji, dbamy o interesy pokrzywdzonych, przed sądami wszystkich instancji, oferujemy pomoc w zakresie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu wykroczenia, doradzamy jak zabezpieczać interesy w tym postępowaniu (w tym jak uzyskać wypłatę odszkodowania z OC sprawcy, AC, jak zabezpieczyć się przed regresem ze strony ubezpieczyciela). Sporządzamy dla Klientów apelacje oraz wszelkie inne niezbędne pisma w sprawach wykroczeniowych
Adwokat Sprawy Karne – obszar działania. Co do zasady świadczymy pomoc prawną (obrony w sprawach karnych, pomoc pokrzywdzonym w sprawach karnych) na terenie całej Polski. Z racji lokalizacji siedziby (Szczecin, Gorzów Wlkp.) preferujemy zachodnią Polskę, województwa zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie. Choć mamy aktywne sprawy na terenie Warszawy, Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Wejherowo), Poznania, Wrocławia, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Gorzowa Wlkp. Wszystko zależy od sprawy, oceny ryzyk, tego czy konieczny jest osobista pomoc adwokata z Naszej Kancelarii – czy pod nadzorem Naszych adwokatów – adwokata współpracującego z innego miasta.

IX

Wynagrodzenie – cena usług

Koszty obrony i pomocy prawnej w sprawie karnej zawsze ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się z ze sprawą, jej charakterem, ciężarem gatunkowym, oczekiwaniami Klienta. Propozycje zasad współpracy można otrzymać na zapytanie (np. mailowe) – lub podczas osobistego spotkania w Kancelarii Adwokackiej. Przeciętny koszt porady prawnej to kwota ok 200 neto zł. W przypadku zlecenia sprawy – zaliczamy na poczet sprawy. Staramy się tak wyceniać sprawy aby koszt efektywnej godziny pracy Kancelarii oscylował wokół kwoty 200 zł netto za 1 ha pracy. Przeciętny koszt obrony w sprawie karnej oscyluje od kwoty rzędu kilku tysięcy złotych – za etap postępowania karnego (Prokuratorskie, Sadowe, Sąd Odwoławczy, Sąd Najwyższy, Sądy wykonawcze).

Zapraszamy do współpracy

KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT KRZYSZTOF TUMIELEWICZ
al. Boh. Warszawy 93/5 | 70 - 343 | Szczecin | Poland
(filia) ul. Fredry 10 | 66 - 400 | Gorzów Wlkp. | Poland

T: (office) + 48 91 820 51 57 |+ 48 602 100 679 | + 48 608 622 488
Fax: +48 91 820 21 88 | mail: adwokat-tumielewicz@wp.pl | www.adwokat-tumielewicz.pl | www.adwokaciszczecin.pl

adw. Krzysztof Tumielewicz | adw. Maria Tumielewicz | adw. Ewa Biernacka - Buksza |
adw. Alicja Krzyśko–Makulska | adw. Urszula Kuć |
adw. Agnieszka Gziut | adw. Konrad Rydzewski |

apl. adw. Marta Kowalińska | apl. adw. Sandra Wylegała | apl. adw. Agnieszka Zabłocka
apl. radc. Martyna Mordas |

 

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21