Prawo medyczne

Specjalizacje

« powrót do spisu

Prawo medyczne

Pomoc prawna w zakresie tzw. prawa medycznego, w tym obsługa prawna i prowadzenie kompleksowej, bieżącej obsługi podmiotów sektora ochrony zdrowia, reprezentowanie personelu medycznego w postępowaniach cywilnych, karnych i dyscyplinarnych (reprezentujemy lekarzy, pielęgniarki, jak również pacjentów), obsługa prawna realizacji kontraktów z NFZ, w tym spory przeciwko NFZ, w imieniu lekarzy, aptek. Sprawy o ochronę dóbr osobistych lekarzy, pielęgniarek, jak również pacjentów i ich rodzin.

Zadania

Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych dotyczących błędów medycznych (w tym czyny zabronione z art. 160 kk, art. 155 kk), a także spraw cywilnych o odszkodowanie za szkody związane z nieprawidłowym przeprowadzeniem leczenia szpitalnego, z zakresu medycyny estetycznej, z zakresu stomatologii, czy naruszania praw pacjentów. Reprezentujemy Naszych Klientów także przed sądem lekarskim w postępowaniu dyscyplinarnym w Izbie Lekarskiej.

Klienci 

Reprezentujemy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, jak również pacjentów i ich rodziny. Dzięki temu zdobywamy doświadczenie z obu stron. 

Sprawy 

Oferujemy analizę prawną danej sprawy, negocjacje przedsądowe z udziałem lekarza, zakładu opieki zdrowotnej, pacjenta lub towarzystwa ubezpieczeń, pomoc prawną w postępowaniu przed sądem powszechnym, na wszystkich etapach postępowania, w postępowaniu dyscyplinarnym, reprezentacje w postępowaniach karnych, na każdym etapie, w tym Policji, w prokuraturze, Sadach. Zakres usług prawnych z zakresu prawa medycznego obejmuje między innymi pomoc prawną dla lekarzy, pomoc prawną dla pacjentów, sprawy o błędy medyczne, sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie, inne. 

 

large reliability is the manifestation of best christian louboutin high heeled shoes replica.there isn?ˉt any reason not to have one of our rolex submariner 114060 97200 herr 40mm automatisk on your wrist.