Prawo rodzinne

Specjalizacje

« powrót do spisu

Prawo rodzinne

W tym sprawy o rozwód, separację, alimenty, ustalenie kontaktów, egzekucję kontaktów, w przedmiocie wykonywania władzy rodzicielskiej (zmiana sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej), sprawy z tzw. "Konwencji Haskiej", o wydanie dziecka i inne.

Zapraszamy na konsultacje obejmujące prawo rodzinne, w tym postępowanie rozwodowe, postępowanie o podział majątku, sprawy o alimenty, spory dotyczące władzy rodzicielskiej, inne szeroko rozumiane sprawy rodzinne.

 

Współpraca

W skład naszego zespołu wchodzą adwokaci z dużym doświadczeniem w sprawach rodzinnych, w tym rozwodowych. Specjalizujący się w doradztwie z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego. Ocenimy indywidualnie Państwa sprawę. Podpowiemy jakie są rokowania. Czy np. warto walczyć w Sądzie przez np. 5 lat o rozwód z orzeczeniem o winie podczas gdy statystycznie w sprawach gdzie strony walczą o orzeczenie o winie, mniej jak 10 % takich spraw, kończy się właśnie takim wyrokiem. Warto o tym pamiętać. Warto przedstawić Klientom linie orzeczniczą Sądów rodzinnych w tym przedmiocie. Warto zapytać danego adwokata czy, ile razy, po ilu latach, udało mu się wygrać takich spraw ... Dziś to bardzo łatwe, wystarczy zalogować się do Portalu Informacyjnego Sadów Powszechnych i pokazać w zanonimizowanej formie, ile prowadzę takich spraw (kilka .. , kilkanaście, kilkadziesiąt, czy więcej), jakie miałem na tym polu sukcesy, jakie Sądy przyznawały alimenty, czy udało mi się wywalczyć np. miejsce pobytu dziecka przy ojcu, czy np. tzw. opiekę naprzemienną.

 

Alimenty, kontakty z dziećmi

Podpowiemy jak określić wysokość alimentów, jak ustalić kontakty z dziećmi, czy podzielić majątek. Czy warto walczyć np. o nierówne udziały. Jeśli będzie taka możliwość, pomożemy wypracować porozumienie z współmałżonkiem co do planu wychowawczego z dziećmi czy samego rozwodu, aby dojść do ugody.

Jeśli sprawa będzie wymagała pomożemy w zgromadzeniu dowodów na okoliczność np. zdrady współmałżonka, tzw. wyłącznej winy (tak mamy takie sprawy, i potrafimy o nie zawalczyć gdy jest to w interesie Klienta, na życzenie wylegitymujemy się stosownymi referencjami). Jeśli będzie taka potrzeba, polecimy profesjonalnego detektywa, w celu np. pozyskania raportu detektywistycznego, który może zostać wykorzystać w Sądzie podczas procesu o rozwód. Skonsultujemy sprawę z doradcą podatkowym, biegłym z zakresu wyceny nieruchomości, ruchomości, wyceny przedsiębiorstwa, wyceny udziałów w spółce.

 

Majątek 

Pomożemy w sytuacji gdy współmałżonek będzie próbował wyprowadzać majątek wspólny. Przedstawimy możliwości zapobiegania takim działaniom. Zapewnimy pomoc psychologa, czy psychologa dziecięcego, który wesprze dzieci podczas trudnego okresu w domu, ułatwi zrozumieć dzieciom co dzieje się w rodzinie, sporządzi opinie do sądu dotyczącą kontaktów dziecka z rodzicami, relacji miedzy dziećmi, a rodzicami, predyspozycji wychowawczych.

 

Zespół

Naszym atutem jest doświadczony, empatyczny zespól wykwalifikowanych prawników, adwokatów i radców prawnych który pomoże rozsądne rozwiązanie danej sprawy. Nie będzie podtrzymywał niepotrzebnych emocji. Zaprognozuje wynik danego postępowania, co pozwoli Państwu zaoszczędzić czasu, nerwów, i pieniędzy.

 

https://www.high-endrolex.com/21 https://www.high-endrolex.com/21